Łączy ich miłość do muzyki. Za nami czwarta edycja Koncertu Kultur w DK „Chemik”. ZDJĘCIA

1

Romska, kresowa, śląska i niemiecka. To cztery kultury, które zaprezentowały swoje artystyczne oblicze podczas tegorocznej gali Koncertu Kultur w DK „Chemik”. Jak co roku impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, darmowe wejściówki rozeszły się w błyskawicznym tempie. Niestety, ze względów finansowych, to może być ostatnia edycja koncertu.

Kiedy cztery lata temu Adam Wołkowski, dyrygent chóru „Echo Kresów”, postanowił pokazać, że Kędzierzyn-Koźle jest miastem wielokulturowym i odsłonił przed mieszkańcami artystyczne oblicze tych kultur, nie spodziewał się z jak dużym zainteresowaniem spotka się impreza. Po darmowe wejściówki od samego rana ustawiały się kolejki, więc rozeszły się jak świeże bułeczki.

Organizator podkreśla jednak, że tegoroczna edycja była dla niego bardzo trudna do zrealizowania. Niestety otrzymał za mało pieniędzy i gdyby nie dobra wola goszczących zespołów, być może w tym roku Koncert Kultur by się nie odbył.

– Zawszę chcę, aby gala była z roku na rok doskonalsza. Niestety ta edycja była dla mnie ciężka do zrealizowania ze względu na problemy finansowe. Dzięki temu, że zespoły z poszczególnych kultur okazały się bardzo wyrozumiałe, wszystko udało się zorganizować. To wyjątkowe kultury i wyjątkowi ludzie, na których jak widać można liczyć w kryzysowych momentach. Przyznam jednak, że jeśli impreza ma z roku na rok mniejszy budżet, to niestety bardzo mnie zniechęca do kolejnej organizacji – mówi Adam Wołkowiecki.

Na scenie domu kultury „Chemik” zobaczyliśmy takich artystów jak: Kwaśnica Bavarian Band, Kabaret śląski ”Książe Lipin i przyjaciele”, Chór „Echo Kresów”, oraz romska gwiazda Don Vasyl Junior z zespołem.

Koncert Kultur to nie tylko uczta dla ducha, ale również dla ciała, w holu domu kultury można było posmakować tradycyjnych potraw z poszczególnych kultur.

1 KOMENTARZ

Skomentuj