Łącznik do Bierawy otwarty po remoncie. Inwestycję zrealizował powiat, dopłacił rząd. WIDEO

7

Zakończył się remont i rozbudowa ulicy Mickiewicza w Bierawie, która łączy tę miejscowość z drogą wojewódzką nr 408. Prace warte 1 mln 655 tys. zł sfinansowano z budżetu powiatu i środków rządowych. W piątek 9 września  droga została oficjalnie otwarta.

Nawierzchnia ma ponad kilometr długości, wartość inwestycji to ponad 1 mln 655 tys. zł (część tej kwoty pochodzi z pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). 

Powstała zupełnie nowa droga z solidną podbudową i nowa ścieżka rowerowa. Dla mieszkańców Bierawy to bardzo ważny szlak dojazdowy. Z ciekawostek, przy ulicy Mickiewicza rośnie 67 lip, więc odcinek ma też znacznie w aspekcie bioróżnorodności. Co ważne, zadanie zostało wykonane przed uzgodnionym terminem zakończenia.

7 KOMENTARZE

  1. „Nawierzchnia ma ponad kilometr długości, wartość inwestycji to ponad 1 mln 655 tys. zł (część tej kwoty pochodzi z pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg).”

    Jak część kwoty pochodzi od „powiatu,” a jaka od „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” ??????

  2. Wojewodzie należy kupić nowy garnitur i krawat (albo żelazko i krawat + kurs prasowania). Natomiast wójt przed uroczystością powinien się odlać.
    Odnośnie samej inwestycji – gdyby rząd sprawowali POyepy nawet wnuki w 2057r jeździłyby do Reichu na szparagi i ogórki, które potem byłyby sprzedawane w Kauflandzie I Lidlu jako polskie, boć zbierane przez polskich gastarbeiterów.

    • To może tak podpisać z nimi kontrakt na budowę całej 408 aż do granicy województwa, skoro firma ma zaplecze techniczne, ludzi i buduję w terminie na terenie całej południowej polski, a co najważniejsze jest z sąsiedniego powiatu, ma własną kopalnie i węzeł betoniarski czym na pewno przewyższa firmy kogucik które po wygraniu przetargu szukają wszelkich wymówek niedotrzymania i tak bardzo długich terminów realizacji. Władze Sosnicowic umiały wydeptać kasę na budowę obwodnicy w ciągu drogi 408 a u nas kilometrowe łaty od 8 lat. Katastrofa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj