Łączą sportową rywalizację i charytatywną zbiórkę dla 3-letniej Oliwii. Trwają drugie zawody pożarnicze w Miejscu Odrzańskim

2

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz z całego województwa spotkają się w sobotę w Miejscu Odrzańskim, gdzie odbywają się zawody sportowo-pożarnicze seniorów i drużyn młodzieżowych.

Wydarzenie jest organizowane przy udziale środków z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W uroczystym otwarciu zawodów wzięli udział m.in.  starosta powiatu Paweł Masełko, wójt gminy Cisek Rajmund Frischko i radny wojewódzki Robert Węgrzyn.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach mają do zaliczenia konkurencję „bojówka”. Każda z drużyn ma za zadanie zbudowanie linii gaśniczej, uruchomienie pompy i zassanie wody oraz podanie prądu w kierunku tarczy. W trakcie zawodów druhowie prowadzą zbiórkę na rehabilitację 3-letniej Oliwki, która została ciężko ranna w wyniku wypadku samochodowego.

– W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego po raz drugi organizujemy zawody pożarnicze. Każda z drużyn ma możliwość dwóch startów w konkurencji „bojówka”. W zawodach startuje dwadzieścia pięć drużyn z powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego, oleskiego i strzeleckiego – mówi druhna Sabina Blana, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Odrzańskim.

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj