Kupił konsolę, w paczce przyszedł stary toster. Dwoje mieszkańców powiatu padło ofiarą oszustów

12
Ilustracja.

W ostatnim czasie policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o dwóch oszustwach, w których poszkodowani zostali mieszkańcy naszego powiatu.

Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na jednym z portali ogłoszeniowych zakupił konsolę do gry. Za zakupiony towar zapłacił sprzedającemu blisko 1000 zł. Gdy odebrał paczkę okazało się, że w środku zamiast zamówionego towaru był stary bezwartościowy toster.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla coraz częściej są powiadamiani o wyłudzeniach pieniędzy także od osób wystawiających rzeczy do sprzedaży na portalach ogłoszeniowych.

W ten sposób została oszukana mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Gdy kobieta na jednym z portali wystawiła do sprzedaży zabawki poprzez komunikator skontaktowała się z nią osoba zainteresowana ich kupnem. Podczas konwersacji doszło do finalizacji transakcji. Rzekomy kupujący poinformował zgłaszającą, że zapłaci za zabawki przez serwis ogłoszeniowy portalu. W tym celu wysłał link, który miał umożliwić wpłatę pieniędzy na konto sprzedającej.

Niczego nie podejrzewająca 37-latka weszła w przesłany link. Przekonana, że jest na stronie portalu, po kolei wykonywała wszystkie wyświetlane polecenia. Aby otrzymać pieniądze pokrzywdzona miała podać m.in. nr kart płatniczej i kod CVV oraz swoje dane osobowe. Gdy w pewnym momencie otrzymała sms-a z informacją, że zmieniono limit na jej karcie bankomatowej zorientowała się ktoś wszedł na jej konto bankowe. Jak się potem okazało z konta kobiety zniknęło blisko 1600 złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

12 KOMENTARZE

 1. Ciekawe kiedy Koźlak Center ****** zorientował się że to nie konsola, chyba dopiero w tedy jak próbował podłączyć do RUBINA 714

 2. na Allegro tez tak oszukują . Zamawiałam łóżko a przyszło polowe łóżka . I później 3 miesiące proszenia się … a ten toster pewno na olx kupił .

 3. Zawsze trzeba sprawdzić sprzedawcę, a możliwości jest wiele.
  Dziwne to pokolenie, które nie potrafi przeżyć chwili bez smartfona będąc jednocześnie takimi bezsilnymi gamoniami…
  Następnym razem poproście o pomoc babcię !

 4. Na takich cwaniaków jest tylko jeden sposób. Zakup za pobraniem. Przesyłka pocztą. Odbieramy i płacimy w urzędzie rano. Otwieramy przesyłkę przy okienku i jeśli zamiast konsoli jest toster od razu zgłaszamy pracownikowi poczty ze jest przestępstwo. Poczta nie wyśle pieniędzy nadawcy paczki. Potem tel na policję i wyjaśniają. To jedyny sposób żeby nie stracić kasy.

  A drugi sposób to po prostu kupić nową w sklepie :-)

   • przeczytaj ze zrozumieniem fizolu, czego nie rozumiesz w zdaniu: „Odbieramy i płacimy w urzędzie rano”? czego nie rozumiesz w zdaniu „Poczta nie wyśle pieniędzy nadawcy paczki”?

    • Fizolu? A co to znaczy, przerzucaczu gnoju? Czego nie możesz zrozumieć, Tom z mojego komentarza? Może już czas zacząć z powrotem brać te leki, co ci załatwiłem?

 5. Otóż cwaniaczku bez nicka jest taka możliwość opcja dodatkowa na naszej ukochanej Poczcie Polskiej. Zanim zaczniesz kogoś traktować z góry zadaj sobie trochę trudu i sprawdź to co komentujesz a nie ośmieszaj się

Skomentuj