Trzeba żywności i ubrań. Ktoś marzy o pralce. Rodziny z Kędzierzyna-Koźla czekają na pomoc

1
Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Kędzierzyna-Koźla.

Rodziny z Kędzierzyna-Koźla czekają na pomoc. Spraw radość „Szlachetną paczką” Potrzebne są rzeczy podstawowe – żywność, ubrania, buty, niekiedy sprzęt gospodarstwa domowego. Każdy może stworzyć „Szlachetną paczkę” i obdarować nią wybraną przez siebie rodzinę. To realna pomoc dla osób faktycznie jej potrzebujących. I trochę radości w zbliżającym się okresie świąt Bożego Narodzenia.

Opisy rodzin z Kędzierzyna-Koźla czekających na pomoc można znaleźć na stronie akcji Szlachetna Paczka. Jeśli akurat baza jest pusta, oznacza to, że wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców. Warto wtedy po jakimś czasie zajrzeć na stronę. Lista jest uzupełniana.

– Osoby chcące pomóc, mogą wybrać rodzinę w potrzebie, której historia najbardziej je urzekła, zachwyciła, którą podziwiają za walkę z przeciwnościami losu – tłumaczy Kamila Sołtys ze Szlachetnej Paczki w Kędzierzynie-Koźlu. – Darczyńcą tak naprawdę jest grupa osób, która wspólnymi siłami tworzy paczkę dla wybranej przez siebie rodziny. Wolontariusz danej rodziny ma stały kontakt z darczyńcą. Jeśli widzi, że darczyńca nie wywiązuje się, zgłasza to liderowi i rodzina wraca do bazy, aby mogła zostać wybrana przez kogoś innego – dodaje.

Jedną z rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki to Maria, Radosław oraz ich trzynaścioro dzieci. Najstarsze już się usamodzielniły, ale najmłodsze chodzą jeszcze do szkoły podstawowej. Jedno cierpi na poważną niepełnosprawność. Ich dochód na członka rodziny to 200 zł. Rodzina radzi sobie dobrze, ale żyje bardzo skromnie. Potrzebują żywności, ubrań, środków czystości, a szczytem marzeń jest nowa pralka.

Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą ofiarować pomoc, z tymi, którzy jej potrzebują. Może ją przygotować każdy, a o to, aby trafiła ona do osób rzeczywiście ubogich i aby miała zawartość odpowiadającą ich potrzebom, dbają wolontariusze. W zeszłym roku Szlachetna Paczka zjednoczyła ponad milion Polaków. Pomoc otrzymał aż 19 580 rodzin, co było możliwe dzięki zaangażowaniu 12 tys. wolontariuszy.

1 KOMENTARZ

  1. Akurat z Kędzierzyna-Koźla w systemie jest aż 0 (zero) rodzin. Sprawdzam to systematycznie od momentu włączenia bieżącej akcji, codziennie.

Skomentuj