Które drogi remontować w pierwszej kolejności? Odpowiedź da laserowy pomiar nawierzchni

6

Pracownia Systemu Analiz Nawierzchni Drogowych SAND firmy Mentor Consulting prowadzi kompleksowe badania nawierzchni na drogach będących pod zarządem powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ich efekty mają pomóc w zaplanowaniu przyszłych remontów.

Charakterystyczny wóz wyposażony w kamery oraz profilograf laserowy można było zobaczyć na ulicach Kędzierzyna-Koźla w sobotę. Badania na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg realizuje firma Mentor Consulting z Torunia.

– Efektem jej prac będzie ocena stanu nawierzchni wszystkich dróg powiatowych na terenie miasta oraz gmin wiejskich powiatu. W tej chwili prowadzone są pomiary na terenie Kędzierzyna-Koźla oraz gminy Bierawa i Reńska Wieś. Firma sporządzi szczegółowy raport o stanie dróg, który posłuży nam do planowania remontów w najbliższych latach – informuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Badanie dróg prowadzone jest w dwóch etapach. W pierwszym samochód wyposażony w profilograf laserowy i cztery kamery wysokiej jakości zbiera dane. Drugim jest opracowanie informacji i ich przedstawienie w formie dokumentacji drogi.

6 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj