Kto wykręci najwięcej kilometrów dla Kędzierzyna-Koźla? Walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

9

Zaczynamy rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polski! Akcja rusza 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Wyzwanie podjął również Kędzierzyn-Koźle, a na mieszkańców, którzy przejadą na dwóch kółkach najwięcej kilometrów czekają nagrody. Do sukcesu może przyczynić się każdy. Wystarczy pobrać aplikację i ruszyć w drogę.

W zabawie bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie chce oddać koszulki lidera. Czy w tym roku się to zmieni? Szansę ma Kędzierzyn-Koźle po raz pierwszy przystępując do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To już trzecia edycja zmagań, których pomysłodawcą jest Bydgoszcz.

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy całej rywalizacji przewidziano także 5 mniejszych trofeów, które otrzymają najlepsze miasta w 5 kategoriach: do 50 tys. mieszkańców, do 65 tysięcy mieszkańców, do 100 tysięcy mieszkańców, do 200 tysięcy mieszkańców i powyżej 200 tys. mieszkańców. Ponadto do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

W rywalizacji przewidziano także nagrody indywidualne ufundowane przez sponsora strategicznego rywalizacji – centrumrowerowe.pl. Są to rowery miejskie marki Kellys za I miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn,  zapięcie U-lock ABUS Granit X-Plus oraz Plecak ORTLIEB Velocity za II miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz zestaw lampek EYEN Peleton oraz Kurtka EYEN Vern za III miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn. Na uczestników czekają także dodatkowe upominki w postaci zestawów kosmetyków ufundowane przez markę FaleLokiKoki. Coś specjalnego przygotowano również dla najbardziej aktywnych rowerzystów powyżej 60 roku życia. Senior i seniorka z najlepszym wynikiem w kraju otrzymają podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami).

Kędzierzyn-Koźle również przygotował nagrody dla uczestników. Osoba, która wykręci najwięcej kilometrów dla naszego miasta otrzyma voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie rowerowym. Do zabawy zaproszone zostały również szkoły podstawowe. Placówka, która po zakończeniu rywalizacji będzie mogła pochwalić się najlepszym wynikiem otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

Zmagania o Puchar Rowerowej stolicy Polski poprzedził oficjalny trening, który zakończył się pod koniec maja. Wzięło w nim udział prawie 17 tysięcy zarejestrowanych rowerzystów z 50 miast. Łącznie w ramach rozgrzewki wszyscy uczestnicy przejechali ok. 2,3 mln kilometrów.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się w aplikacji Aktywne Miasta. Rywalizacja rusza już 1 czerwca.  Pamiętajmy, że przesiadając się na rower nie tylko bierzemy udział w zabawie, ale także promujemy aktywny styl życia. Do zobaczenia na trasie!

9 KOMENTARZE

  1. Witam,
    Oby nie bylo jak z dniem 03.05.2021, też był konkurs kto przejedzie najwiecej i jakoś nikt nigdzie nie oglosił zwyciezcy, wbrew temu co napisali….

  2. Idea fajna -ale aplikacja strzasznie żre baterię mam aplikacje samsunga i chodzi jak złoto a ta „aplikacja ” po 2 godzinach rozładowywuje mi smartfona -jak u was to chodzi na smartfonach ??

  3. Nie rozumiem…KK ma pełno ścieżek a o 21:15 pozostaje z wynikiem na 9 miejscu z 3105,50 km co jest wynikiem tragicznym jak na taką ilość mieszkańców. Chyba włodarze powinni jednak poszerzyć drogi a zlikwidować ścieżki skoro tak mało kręcą pedałami :P

Skomentuj