Kto wie najwięcej o Żołnierzach Wyklętych? Test wiedzy Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla

24

W czwartek w auli I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza odbyła się III edycja Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pt. „Niezłomni Bohaterowie”, przeznaczona dla uczniów szkół średnich z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Test badał ogólną wiedzę na temat żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, również tych z terenu Opolszczyzny. Podeszło do niego 42 uczestników. Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle odbył się pod honorowym patronatem starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Opolski.

Wyniki: I miejsce – Paweł Piasecki z II LO; II miejsce – Oliwia Pabisiak z II LO; III miejsce – Julia Wydra z I LO

24 KOMENTARZE

 1. Kiedyś bohaterem był Lenin, Stalin, Adolf, Fidel, Benito czy inny Kaligula.
  No cóż każdy czas ma swych idoli…

 2. Wzruszyłem się przy zdjęciu 15. Kibol kładzie licealiście test do rozwiązania w auli Liceum Ogólnokształcącego.
  To teraz rewanż i licealista daje na meczu kibolowi bejsbol albo może racę do odpalenia.

  • Faktycznie, bardzo wymowne zdjęcie. Siła i intelekt. To jest jakiś matrix, ja nie wierzę, że takie rzeczy mogą się dziać w liceach w 2019 r… Ciekawe, czy to ta grupa, która jest tak ochoczo wpuszczana do niektórych szkół, zakleiła folią stretch w sierpniu 2018 r. znaki i latarnie w mieście, głosząc wszystkim, że ich kulawa drużyna jedzie na jakiś mecz..Kibolu wyklęty! Zostań na stadionie! Nie wchodź do szkół! Bo ty nie zmądrzejesz, a młodzież zgłupieje!

  • gdzie moja rzekoma „beznadziejność” ?? w tym, że tego nie akceptuję ??
   Wiem jedno że ci pseudo bohaterowi wciskani na siłę inteligencji przez ciemniaków przeminą. Żywi świadkowie tamtych czasów zupełnie coś innego o „nowych idolach” mówią.

 3. Niech mi tylko przyjadą do szkoły moich dzieci to będę lał bejsbolem aż poczują się jak na meczu. Niech sobie wywieszaja te smutne obrazki w klubie kibica i nie wciskają dzieciom chorej martyrologii.

 4. Cudowni są ci anonimowi frustraci w komentarzach. Zero odwagi żeby powiedzieć swoje bluzgi w realnym świecie albo chociaż podpisać się pod komentarzem.

Skomentuj