Księża z Kędzierzyna-Koźla na kwarantannie. Biskupi zarażeni koronawirusem

30

Księża z co najmniej trzech dużych parafii w Kędzierzynie-Koźlu zostali objęci kwarantanną. Msze w kościołach odprawiać będą inni kapłani lub odbywać będą się one bez ich udziału. To pokłosie wykrycia koronawirusa u opolskich biskupów.

„Informujemy, że badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały, dało wynik pozytywny. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i podlegają zaleconym procedurom. Biskupi łączą się duchowo z wszystkimi osobami chorymi i sami proszą o modlitwę” – przekazała w komunikacie diecezja opolska.

Wiadomo, że biskup Czaja w ostatnim okresie uczestniczył w sakramentach bierzmowania udzielanych w kędzierzyńskich kościołach. Parafia św. Mikołaja, św. Eugeniusza de Mazenod i Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła wydały komunikaty skierowane do wiernych.

„W związku z tym, że badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonane u bp. Andrzeja Czai dało wynik pozytywny (…) wszyscy duszpasterze naszej parafii, którzy mieli bezpośredni kontakt z ks. Biskupem zostali natychmiast poddani kwarantannie do 19 października. Kościół będzie otwarty normalnie, a Msze Święte będą odprawiać inni kapłani, którzy nie mieli kontaktu z ks. Biskupem” – przekazała parafia św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu.

Podobne komunikaty zamieściły parafie z osiedla Piastów i ze Śródmieścia.

30 KOMENTARZE

     • Dalej nie zozumiesz…
      Więc jescze raz:
      Komentarz Luski dotyczył prostackich i chamskich komentarzy pod powyższym artykułem.

      Zrozumiałes Maciusiu czy jeszcze nie ?

     • Ale te komentarze, to też cytaty z wypowiedzi księży katolickich – Zrozumiałeś Gregsson czy jeszcze nie ?

      Ale ja nie o tych komentarzach piszę , Maciusiu :)
      Ja piszę o komentarzach Boruty, Józefa i tego z Krasnika.

      Zrozumiałeś Maciusiu czy jeszcze nie ?

 1. I znów wojujacym ateistom się ulało.
  Pod każdym artykułem dotyczacym Koscioła musza wylać swoje porcję hejtu.
  Ale to oni sa pełni miłosci i tolerancji a katolicy sa bee.

Skomentuj