Krwiodawcy nie zawiedli. Przed meczem Zaksy udało się zebrać ponad 16 litrów życiodajnego płynu

0

Organizatorzy niedzielnej akcji zbiórki krwi mają powody do zadowolenia. Przed meczem Zaksy Kędzierzyn-Koźle ze Skrą Bełchatów do autobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiła się długa kolejka kibiców i zwykłych mieszkańców, którzy postanowili wesprzeć akcję i podzielić się życiodajnym płynem.

Organizatorami akcji byli funkcjonariusze zrzeszeni w kędzierzyńsko-kozielskim oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. Działający przy organizacji klub HDK PCK „Kropelka” tym razem zaprosił do wspólnego działania Zaksę Kędzierzyn-Koźle. W ramach świętowania jubileuszu 25-lecia klubu zaplanowano akcję oddawania krwi, a celem było zebranie aż 25 litrów życiodajnego płynu.

Ostatecznie udało się zebrać aż 16,4 litra krwi, co jest bardzo dobrym wynikiem. Osoby, które wzięły udział w akcji mogły liczyć na darmowe wejściówki na ostatni mecz Zaksy w sezonie zasadniczym, a także gadżety i podziękowania od przedstawicieli IPA Kędzierzyn-Koźle i prezesa Zaksy Sebastiana Świderskiego.

Skomentuj