Kresowianie organizują debatę kandydatów na posłów i senatorów

10
Debatę poprowadzi Witold Listowski.

Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn-Koźle oraz Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w ramach miesięcznego zebrania otwartego zapraszają kandydatów do parlamentu na debatę dotyczącą spraw kresowych.

Debata odbędzie się 9 września 2019 roku o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Skarbowej 10. Debatę poprowadzi Prezes Stowarzyszenia Kresowian i Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich Witold Listowski. Debacie mogą przysłuchiwać się mieszkańcy miasta.

10 KOMENTARZE

 1. Mochery chca wejsc do parlamentu z tematem Wolynia? Nikt z rzadzacych UKRAINA nie przeprosil za ludobojastwo w tamtych czasach. Dzis to jest dobry partner polityczny polski!!??

  • Moher. mirku. Moher. Czy ktoś przyznał, że okupowanie ziem ukraińskich, to był kolonializm, w najgorszym, panoszącym się na nie swoich ziemiach wydaniu? Pozbycie się kolonizatora zawsze niesie najgorsze skutki, łącznie z ludobójstwem. Nie znaczy to, że jest usprawiedliwione. W żadnym przypadku. Ale ciągłe domaganie się przeprosin i zapominanie o tym, że się do tego przyczyniło, jest przynajmnie nie na miejscu.

 2. Debata między kim a kim? Zastanowiłeś się człowieku, że jeśli wszyscy kandydaci będą chcieli przyjść, a życzę tego, to poziom tego widowiska będzie podobny jak te w TVP. Poza tym, kogo to obchodzi co wy tam robicie w tym waszym towarzystwie. Za chwilę, wędkarze z koła na Dębowej zorganizują debatę dla kandydatów na posłów o problemach łowienia ryb.
  No cóż, starość nie radość.

 3. Debata się odbyła.
  Na zaproszenie środowiska Kresowian odpowiedziało tylko trzech polityków: Violetta Porowska i Bogdan Tomaszek z PiS oraz Robert Węgrzyn z PO.
  A przedstawiciela MN, integrującej się z nami od zakończenia wojny, nie było.

  • Olaboga. Przedstawiciela MN nie było. A powinien być? A kto jest przedstawicielem MN? Pan Kolek wykolegowany przez innego kandydata? Czy może ktoś inny?
   A może rozwiń swą myśl o przedstawicielach MN intergrujących się z „nami” od zakończenia wojny.
   Coś sugerujesz?
   Czy coś podjudasz?
   Kto to są my?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj