Kresowiacy z Kędzierzyna-Koźla spotkali się z przyjaciółmi na spotkaniu noworocznym

1

Są organizatorami Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej, konferencji historycznych i przypadającego 11 lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Stowarzyszenie Kresowian z Kędzierzyna-Koźla zorganizowało spotkanie noworoczne, na którym członkowie złożyli sobie życzenia i omówili plany, w swoje szeregi przyjęli też nowych członków.

Życzenia noworoczne tej prężnej organizacji zrzeszającej ludzi urodzonych na Kresach Wschodnich oraz ich rodziny, złożyli prezydent Sabina Nowosielska oraz starosta Paweł Masełko. Prezes stowarzyszenia Witold Listowski dziękował władzom miasta i powiatu za pomoc w organizacji corocznych obchodów. – Zawsze możemy liczyć na wasze wsparcie, dziękujemy za to zaangażowanie – mówił.

Na spotkaniu gościł także ks. Krzysztof Panasowiec, proboszcz kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dolinie, który prowadzi polską szkołę sobotnio-niedzielną Archidiecezji Lwowskiej, to tam działa dziecięcy zespół folklorystyczny Perła, którego występy mieliśmy okazję oglądać w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku ze względu na obostrzenia spotkanie opłatkowe miało ograniczony charakter.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

  1. Niee…. no temat na pierwszą stronę… Czy jest to szczyt piśmiennictwa KK24 ? Jak nie reklamy w tym ZAK oraz urzędów zarządzających miastem możliwości. Zacznijcie się czerwienić ze wstydu bo komu to służy taka trochę PRLowska propaganda. Tematy życiowe, problemy ludzkie leżą i czekają by je opisać a wy co ?

Skomentuj