Krajowe media o samobójstwie podczas akcji antyterrorystów w Kędzierzynie-Koźlu

1

Policja potwierdziła, że podczas akcji antyterrorystów w Kędzierzynie-Koźlu doszło do tragicznego wypadku – mężczyzna, którego chcieli zatrzymać, śmiertelnie się postrzelił.

Wczoraj i dzisiaj o sprawie informują regionalne i krajowe media. Portal KK24.pl pierwszy podał informację w poniedziałek wieczorem.

Więcej: Akcja antyterrorystów w Kędzierzynie-Koźlu. Zastrzelił się, gdy zobaczył, że po niego idą

Jak wówczas zaznaczyliśmy, w związku z odmową komentarza ze strony policji i prokuratury w Kędzierzynie-Koźlu, oparliśmy się wyłącznie na pewnych, ale nieoficjalnych źródłach informacji, a także relacjach mieszkańców, którzy widzieli akcję na osiedlu Powstańców Śląskich i w ostatnich dniach kontaktowali się z redakcją. Nasza relacja kompletnie pokrywa się z przebiegiem wypadków podanym teraz przez organy ścigania.

Wydarzenia miały miejsce 12 grudnia o godz. 6 rano w jednym z bloków na osiedlu Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Dzisiaj policja wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

„Informujemy, że była to realizacja jednej ze spraw kryminalnych. Wówczas, po godzinie 6 rano, doszło do samobójstwa osoby poszukiwanej listem gończym i związanej z przestępczością narkotykową. Podczas zatrzymania, 39-latek śmiertelnie postrzelił się z posiadanej przez siebie broni.

Decyzją komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze Wydziału Kontroli. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że działania Policji przeprowadzone zostały prawidłowo”.

Akcja była rejestrowana kamerami wideo. Film jest drobiazgowo analizowany.

1 KOMENTARZ

Skomentuj