Kradną co popadnie, nawet słodkości. Włamywacze mają na celowniku nasze domy i mieszkania

6

Przestępcy w ostatnim czasie stali się bardzo aktywni i okradają nasze domy, garaże, altany działkowe. Biorą dosłownie wszystko. Nie tylko przedmioty wartościowe, ale również talerze, sztućce, a nawet ciastka i inne suche artykuły spożywcze. 

W ostatnim czasie na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mają miejsce włamania do domów i altan działkowych, z których przestępcy kradną nie tylko wartościowe przedmioty, pieniądze, elektronarzędzia i metalowe elementy, ale również suchy prowiant.

Kilka dni temu do próby włamania doszło na osiedlu Kuźniczka, na szczęście włamywaczowi nie udało się otworzyć garażu, który planował okraść. Rano mieszkańcy posesji zauważyli złamane wiertło i dziury w drzwiach garażowych.

Policja apeluje o szczególną czujność, jednocześnie podkreślając, że nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować ryzyko. Sprawdzonym, a zarazem najlepszym sposobem jest życzliwy sąsiad. Poprośmy więc przed wyjazdem zaprzyjaźnionego sąsiada, aby doglądał dobytku podczas naszej nieobecności. Przekażmy sąsiadowi lub znajomemu komplet kluczy z prośbą, by co jakiś czas włączył światło wieczorem i otworzył okna. Żeby wyjął korespondencję ze skrzynki pocztowej i zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe.

Przed wyjazdem sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte. Nie chwalmy się planowanym wyjazdem i nie informujmy o tym w mediach społecznościowych. Postarajmy się aby w mieszkaniu nie pozostawiać dużej gotówki. Jeśli chcemy się pochwalić wyjazdem, rozważmy, czy zdjęcia z zimowego wypoczynku opublikować dopiero po naszym powrocie, gdyż portale społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja.

Kiedy należy niezwłocznie zadzwonić na policję? Gdy zauważysz nieznane ci osoby, przebywające bez celu w pobliżu twojego domu. Dobrze zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne. Gdy widzisz obce osoby lub samochód na posesji sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu. Gdy niespodziewanie odwiedza cię obca osoba pod pozorem szukania adresu, kogoś z sąsiadów lub zdobycia innych informacji o okolicy. Pamiętajmy również o zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania na ogrodzie działkowym.

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe że takie wzmożone atrakcje zaczęły mieć miejsce po przybyciu do naszego kraju prawie 5mln.”gości”.Zbieg okoliczności?Nie sądzę.A to dopiero szczyt góry lodowej.

  2. rozważmy, czy zdjęcia z zimowego wypoczynku opublikować dopiero po naszym powrocie….kto pisze te artykuły jest koniec maja!

  3. Też tak podejrzewam! Jak inaczej wytłumaczyć kradzież suchego prowiantu czy słodyczy. Bieda z nędzą i głodne dzieciaki w domu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj