Kozielskie stocznie zbudowały dwa lodołamacze. Wypłynęły w drogę na Zalew Włocławski

8

Dwa zupełnie nowe lodołamacze wypłynęły z Kędzierzyna-Koźla w kierunku Morza Bałtyckiego. Będą służyć na Zalewie Włocławskim.

Statki powstały jako efekt kooperacji Stoczni Koźle oraz Stoczni Damen.

– Przygotowanie dokumentacji i budowa jednostek zajęły dwa lata. Wypłynęły w swój dziewiczy rejs. Jego celem jest Zalew Włocławski, gdzie będą służyć – mówi Rudolf Kowalczyk, prezes Stoczni Koźle.

Jednostki najpierw dotrą do Szczecina, następnie skierują się do Gdańska i stamtąd popłyną Wisłą nad Zalew Włocławski. Powstały w ramach prowadzonej wymiany lodołamaczy przez Wody Polskie.

Foto: Stocznia Koźle

8 KOMENTARZE

    • Roztropny Chłopku trasa została skonfigurowana ze względu na głębokość tranzytową obowiązującą na MDW E-70 a nie ilość śluzowań.

  1. W starych czasach gdy kończyłem Kozielską żeglugę były plany kanału Odra-Wisla.40lat już mija a na planach się ten pomysł zakończył.zresztą znając polskie realia ta budowa była by taką niekończąca się inwestycją.czy może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób przed wojną w ciągu tak krótkiego czasu wybudowano kanał gliwicki wraz z całą infrastrukturą,a remont śluzy w lenartowicach w 21wieku trwa dłużej niż budowa całego kanału?

Skomentuj