Kozielski szpital zakupił 20 nowych kardiomonitorów. Pieniądze przekazali marszałek i wojewoda

3

Dzięki pieniądzom z dotacji urzędu marszałkowskiego ze środków europejskich oraz z dotacji pozyskanej przez nasz samorząd powiatowy z budżetu wojewody na walkę z Covid-19, szpital zakupił 20 kardiomonitorów (po 10 z każdej puli finansowej) do ciągłego monitorowania stanu najciężej chorych pacjentów.

Poprawi to jakość pracy personelu medycznego i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, których stan wymaga ciągłego monitorowania. Zakupiono także nowoczesny fotel ginekologiczny z przeznaczeniem do zabiegów na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz wysokiej klasy lampę bezcieniową o stabilnym świetle, pozwalającą na doskonałe oświetlenie pola zabiegowego.

To kolejny nowoczesny sprzęt do jeszcze lepszej diagnostyki pacjentów. Równocześnie dzięki pieniądzom z budżetu starostwa powiatowego oraz dofinansowania unijnego w szpitalu trwa największa po latach przebudowa warta ponad 10 mln zł. Chodzi o budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z salą wybudzeń oraz centralą monitorującą pacjenta. Z tych samych pieniędzy otwarto jakiś czas temu jeden z najnowocześniejszych w regionie oddziałów intensywnej opieki medycznej. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim szpital pozyskał także nowoczesną kamerę do badania dna oka. Urządzenie to pozwala na komfortowe dla pacjenta (nie jest potrzebne zakrapianie oczu) i pewne diagnozowanie zaburzeń siatkówki.

Niedawno natomiast z powodzeniem zakończyła się instalacja 120 nowoczesnych łóżek wraz z materacami przeciwodleżynowymi. Zastąpiły one stare i wysłużone ponad 30-letnie łóżka. Zostały zakupione z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Znacznie poprawią komfort pobytu pacjentów m.in. na oddziale położniczo-ginekologicznym i oddziale chirurgii ogólnej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że nie kupowali u handlarza bronią, rządzący PiS bowiem hojnie „rozdaje” miliony. Tak rozdaje, że jest -100000000PLN dziury w budżecie. Ludzie czy Wy nie płacicie podatków?

    Poplecznicy PiSu czy już pieniądze zostały oddane za respiratory ?? Pewnie będzie jak z premiami, które się po prostu należały, Caritas ich do dziś nie zobaczył… Nie oglądam TVP więc nie jestem poinformowany przez towarzysz Holecką.

    Minister Szumowski podał się do dymisji i odpoczywa w Hiszpanii. Bądź jak on, załóż fundację, później zostań ministrem i zasilaj fundację swoją i przyjaciół, a jak masz już dość leć do Hiszpanii.

Skomentuj