Kozielski szpital przekształca się w zakaźny. Pacjenci są wypisywani bądź przenoszeni do innych placówek

10

W kozielskim szpitalu trwają intensywne prace zmierzające do przystosowania placówki do przyjęcia pacjentów z koronawirusem. Osoby dotychczas przebywające na szpitalnych salach w najbliższych godzinach opuszczą lecznicę.

To pokłosie decyzji wojewody opolskiego, który wyznaczył szpital przy ulicy Roosevelta w Kędzierzynie-Koźlu jako placówkę, która będzie pełnić rolę szpitala zakaźnego na czas walki z epidemią koronawirusa. W całym kraju ministerstwo zdrowia wyznaczyło 19 takich placówek.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci z terenu całego województwa. Do poniedziałku do domów wypisani zostaną ci pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala, pozostali zostaną przetransportowani do placówek w innych powiatach.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał ogólne wytyczne dotyczące funkcjonowania 19 szpitali wyznaczonych do przyjęcia pacjentów z koronawirusem.

– Będą się w nich znajdowały sale operacyjne i zabiegowe, a także sale porodowe dla kobiet ciężarnych zarażonych koronawirusem. W każdym szpitalu ma być co najmniej 10% łóżek respiratorowych, łóżek, gdzie możemy pacjentom najcięższym pomóc, wspomagając ich oddech – mówił minister zdrowia.

Jak do tej pory służby epidemiologiczne potwierdziły dwa przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Chorzy są mieszkańcami Strzelec Opolskich, którzy niedawno powrócili z zagranicznych podróży.

10 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra decyzja. Z K-K w Niemczech wiele ludzi tam mieszka lub pracuje. Zbliża się Wielkanoc bedą wielkie powroty a tam już 2750 chorych tu można zobaczyć https://www.worldometers.info/coronavirus/ Ostatnia pandemia hiszpańska grypa szacunki są ca. 50 mln. ludzi wtedy zmarło. Oczywiście nauka i technika jest teraz na bardzo wysokim poziomie ,ale ten wirus jest bardzo grozny i trzeba go radykalnie izolować.

  • Skoro tam pracują i mieszkają, to niech tam pozostaną. Jeżeli wirus jest groźny, to po co przyjeżdżać i zarażać innych. Tam i gdzie indziej izoluje się chorych w namiotach i barakach medycznych, z dala od skupisk ludzkich. Decyzja jest bardzo zła, bo było wiele lepszych miejsc. Kto będzie miał na sumieniu ludzi, którzy po tej przeprowadzce umrą, takie wojaże po terenie pewnie im nie pomogą. Granicę należy zamknąć tak jak, to robią inni!

  • Zamykanie jedynego szpitala w calym powiecie w drugim najwiekszym miescie w wojewodztwie to bardzo bardzo zla i nieodpowiedzialna decyzja. W Opolu jest kilka szpitali to trzeba bylo tam zrobic. Teraz ludzie z calego powiatu beda musieli godzine jechac do szpitala jesli nagle cos sie wydarzy.

 2. Szczepionka? Będzie! Kiedy? Nikt nie wie! Tak naprawdę, nie wiadomo czy w ogóle kiedyś będzie. Jeśli ktoś jest na kwarantannie w domu bądź jest zarażony. Polecam robić inhalacje głębokimi wdechami pary z gorącej wody. Nie jakąś wódka, spirytus itp. Inhalacje z gorącej pary uśmiercają wirusy. Ale nie gdy wirus jest już w zaawansowanej fazie rozwoju. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia!

 3. Ciekawa rzecz!w Koźlu nie zrobisz badań bo cały szpital kokowirus,a w Opolu odwołane planowe zabiegi,lekarze będą grali w brydża czy idą na zaległe urlopy?no bo jak rozlicza się z NFZ

 4. Teraz bild.de podaje uczonym z Kanady udało się wyizolować i zklonować koronawirus. Teraz są w fazie testów czyli blisko celu. W tej grupie jest Dr. Robert Kozak. Niemiecki istytut również jest blisko tam Polka prowadzi pracę nad wirusem ostatnio Polsat miał telewywiad z nią. Moderna z USA też coś ma i też już testują. Wyżej jest link jak wirus rozwija się dziennie w chinach już całkowicie wygasza.

 5. Osłabieni chemią i smogiem mają pojednać się z Bogiem.
  Szpital nieprzePiSowy, lecz dla PiSiORa gotowy.
  Ścieki przez każdą kratkę, zarażą ojca i matkę!

  Grupie największego ryzyka szansa na życie umyka.

  Oddech jakbyś tonął.
  Potrzebny respirator.
  Lecz służba zabiedzoną.
  Masz za to telewizor.

  Oni podejmą, dbają.
  Martwią się i życzą.
  Dla siebie wszystko mają.
  Lekarze za granicą.

  Nabudowali kościołów.
  Prezes szpitala z partii.
  Ksiądz pokropi matołów.
  Parafialny potrafi.

  2020-03-11 almagus

Skomentuj