Kozielski Medyk zostaje! Zarząd Województwa dał szkole zielone światło na dalszą działalność

0

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Województwo Opolskiego zapadała ważna decyzja dotycząca Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu. Zarząd dał szkole zielone światło na kontynuowanie działalności. Jest to między innymi wynikiem udanej rekrutacji, którą udało się przeprowadzić w tym roku.

– To dobra informacja zarówno dla nowych uczniów, jak i dla wszystkich osób, które kiedyś były związane były ze szkołą. Oficjalnie mogę powiedzieć, że szkoła od 1 września będzie normalnie funkcjonować i że na pewno zostaną otwarte dwa kierunki: technik masażysta i technik farmaceutyczny – mówi Mirosława Szamatowicz dyrektor szkoły.

Zainteresowane osoby mogą jeszcze do końca sierpnia wziąć udział w rekrutacji. Planowane jest uruchomienie zajęć w trybie popołudniowym dzięki czemu uczniowie będą mogli połączyć naukę z pracą. Do przyjęcia na kierunki technika masażysty oraz technika farmaceutycznego wystarczy mieć wykształcenie średnie bez matury, a na kurs opiekuna medycznego przyjmowani są kandydaci bez wykształcenia średniego. Nauka w Zespole Szkół Medycznych jest bezpłatna.

Skomentuj