Kozielski Dom Dziecka w ogólnopolskiej akcji na 100-lecie odzyskania niepodległości

0

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu w ogólnopolskiej akcji „Domy pozytywnej energii 2018”.

Celem tegorocznego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży, związanej z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach przedsięwzięcia młodzi ludzie wraz z wychowawcami oraz samorządowcami wykonują przeróżne zadania nawiązujące do tradycji, czy historii Polski. Wychowankowie brali już udział w grze terenowej przebiegającej przez Kędzierzyn-Koźle oraz Górę św. Anny. Gościli także w starostwie powiatowym, gdzie ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z wicestarostą Józefem Gismanem na temat symboli narodowych. Pytali m.in. o to, dlaczego urzędy są zobowiązane do wywieszenia flagi narodowej, a także gdzie umieszczone jest godło i co ono symbolizuje.

Wychowankowie przebywali też w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny, gdzie dowiedzieli się m.in. tego w jakiej dzielnicy Kędzierzyna-Koźla toczone były walki powstańcze.

Po wszystkim przygotowano prezentację wraz ze zdjęciami, która stanowi pracę konkursową. Do wygrania czeki na 50 tysięcy zł. Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych. Hasło tegorocznej akcji: „Z energią świętujemy stulecie odzyskania niepodległości Polski”.

 

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj