Kozielska Wyspa tętni życiem. To był weekend pełen atrakcji, w najbliższych dniach też będzie ciekawie

2

W ciągu długiego weekendu przez kozielską wyspę przewinęły się setki mieszkańców. W zasadzie każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie, choć oczywiście prym wiodły imprezy dla młodszych odbiorców. A te były aż dwie. W piątek ruszyła impreza hip-hopowa, gdzie występowali artyści z Kędzierzyna-Koźla wspierani przez raperów z Polski i zagranicy. Była to druga edycja imprezy, która okazała się sukcesem. Muzycy zaprezentowali nowy materiał przeplatany znanymi, starszymi bitami.

– Bardzo się cieszę, że wyspa żyje, że jest z nami młodzież, która dostrzegła potencjał tego miejsca, lato będzie dzięki wam pełne podobnych wydarzeń, ale tak naprawdę po roku widzimy, że to miejsce jest dla każdego – powiedział starosta Paweł Masełko, który otworzył koncert na wyspie.

– Staraliśmy się pokazać jaką drogę przeszli artyści, dlaczego są tu z nami, teraz po roku zrobił nam się z tego prawdziwy muzyczny festiwal i tak chcielibyśmy go promować w kolejnych latach. Mamy kolejne pomysły i plany – mówi Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i jeden ze współorganizatorów koncertu.

Impreza odbyła się we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i radami kozielskich osiedli.

W sobotę z kolei na wyspie ruszył Break my style, który współorganizowany był przez miasto i powiat. W niedzielę natomiast był czas na Koncert Uwielbienia, podczas którego wystąpili artyści z Opolszczyzny, podobne koncerty odbywają się w całym kraju w okolicach Bożego Ciała. Podczas weekendu z przystani ruszył też spływ kajakowy.

A już we wtorek 21 czerwca na przystani „Szkwał” Noc Świętojańska, początek o 17.30. Cała Impreza potrwa do 21.00. Z kolei w niedzielę na wyspie wielki finał pływadeł, w tym roku pod hasłem: Oprócz daru do spływania, mamy pociąg do czytania. Start o 14.00. Wpłynięcie pływadeł planowane jest na godz. 15.00.

2 KOMENTARZE

 1. Ta … Na pewno…. Z czwartku na piątek i z piątku na sobotę to tylko łomot i darcie ryja.. A później tabuny pijanej młodzieży która też się zachowała skandalicznie. Niestety policji brak – bo spali. Oto obraz kultury kk.
  Nikogo nie interesuje że ludzie chcą spać ,że rano muszą wstać do roboty…

  • Oj tam, oj tam. Wielkie mi aj waj.?
   Owszem trochę było połamanych znaków drogowych i sporo rozbitego szkła na ulicach.? No i darcia ryja na MAXA do białego rana. ?

   Ale jednak nie spalili miasteczka NIEmożliwości.? A przecież mogli. ?
   I to już jest bardzo cenny i wyjątkowy SUKCES kulturalno-poznawczy latorośli – kulturnej ludzkości Matołkowa?

   W końcu jaka jest ludzkość, to i taką samą wychowuje se latorośl. Na swój wzór i PO-dobieństwo ? PRAWDA?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj