Kozielska urologia z bardzo dużym zaufaniem pacjentów. Wyniki rekordowe

7

Od początku roku oddział urologiczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu objął swoją opieką blisko 1300 pacjentów w ramach hospitalizacji oraz ponad 2700 pacjentów w poradni specjalistycznej.

Urologia w Koźlu niezmiennie cieszy się więc bardzo dużym zaufaniem pacjentów z województwa opolskiego.

– Wielkość świadczeń zrealizowanych dla pacjentów urologicznych w tutejszym szpitalu to dane, jakimi niewiele placówek w regionie jest w stanie się pochwalić – powiedział nam Andrzej Kędzierski, kierownik oddziału urologicznego SP ZOZ.

W sumie daje to aż 4 tysiące osób. Rok się nie skończył, więc ta liczba z pewnością jeszcze się zmieni. Kozielska urologia znana jest ze świetnych fachowców oraz innowacyjnych operacji. Niedawno lekarze z tego oddziału dokonali wtórnego odtworzenia dróg moczowych u pacjenta ze zdiagnozowanym rakiem pęcherza. Skomplikowana operacja trwała sześć godzin, a chorego operował zespół dziesięciu urologów, anestezjologów oraz pielęgniarek. To niezwykle rzadkie operacje w skali kraju, rocznie przeprowadza się ich około pięciu. Również w Europie należą do zupełnej rzadkości. Pierwsza taka operacja w naszym szpitalu udała się, lekarze usunęli nieprawidłowe odprowadzenia moczu i ponownie przyłączyli nerki poprzez moczowody i fragment jelita do jamy brzusznej.

– Można powiedzieć, że był to zabieg eksperymentalny. Dr Kędzierski jest wspaniałym ordynatorem, który sprzyja dobrym rozwiązaniom i dzięki niemu mamy możliwość wykonywania wyjątkowych operacji – mówił wówczas z-ca kierownika oddziału, dr Piotr Dąbrowski.

Źródło: starostwo powiatowe

7 KOMENTARZE

  1. No bardzo dobra wiadomość…. Szkoda tylko że Kozielska porodówka nadal od lat „cieszy” się bardzo nagatywnymi opiniami wśród pacjentek, z kim by nie rozmawiać to każda mama i tato wspominają jaki bardzo niemiłe przeżycie…. W dodatku ludzie z K-K wolą odwiedzać szpitale w ościennych powiatach (Strzelce Opolskie i Krapkowice) bo tam kadrze najzwyczajniej w świecie zależy, żeby pobyt w ich placówkach był najwspanialszym wspomnieniem, które wiąże się z narodzinami dziecka….

    • No zemną jak porozmawiasz to usłyszysz całkiem odmienną opinię. Rodziłam dwukrotnie w tym szpitalu, raz poród odbierał dr Jarosław Karoń a za drugim razem jego syn. Bardzo mile wspominam pobyt na oddziale. Przy pierwszej ciąży miałam sporo obaw ale zarówno lekarze na oddziale jak i personel pielęgniarski był dla mnie miły i poprowadził fachowo przez poród. Przy pierwszej ciąży po raz pierwszy miałam styczność z personelem tego oddziału i mimo, iż nie byłam pacjentką żadnego z lekarzy na oddziale to nie odczułam żadnego gorszego traktowania jak to nieraz można przeczytać w pomyjach na ten oddział. Drugi poród również przebiegł fachowo.

  2. Szkoda tylko że brak nowoczesnego sprzetu, ten który jest non stop się psuje lub nie ma go w ogóle. Kolejka na zabiegi długa.
    Choruję od paru lat na kamice nerkowa i niestety oddział urologi tak chwalony nie jest mi i wielu pacjentom wstanie nic więcej zaproponować oprócz leków p/bólowych i założenia cewnika do moczowodu. Rozbijanie, laser itp cytuje: zapomnij Pan tylko za kasę Klinika NOVA lub ośrodek na drugim końcu Opolszczyzny. Jeden lub drugi zabieg udany i wielkie łał. Tylko że na sprzęcie wypożyczonym do testowania. Szkoda Dyrektorze że mając tak duży potencjał lekarski na oddziale nie dba Pan aby młodzi lekarze chcieli zostać i pracować. Brak sprzętu równa się brak lekarzy.

  3. Rodzenie w tym szpitalu to czysta przyjemność. Położne I lekarze są naprawdę fachowi i pomocni. Poród poszedł bardzo sprawnie. Po porodzie opieka zarówno nade mną jak i nad małą była wspaniała. Położne jak i pielęgniarki zawsze służą radą i pomocą. Lekarze wyjaśniają wszystko, otaczają opieką maluszka.

  4. Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

Skomentuj