Kozielska Poradnia Lekarza Rodzinnego Kliniki Nova przenosi się na ul.Łukasiewicza

34

Podstawowa opieka zdrowotna świadczona do tej pory w Kozielskiej przyszpitalnej przychodni przez Klinikę Nova, będzie się teraz mieściła przy ulicy Łukasiewicza.

Klinika Nova to podmiot medyczny, który bardzo dużą część swojej działalności prowadzi w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu świadczone tam usługi są bezpłatne. Dotyczy to między innymi podstawowej opieki zdrowotnej, czyli poradni lekarzy rodzinnych. Klinika Nova prowadzi dwie takie poradnie w Koźlu i w Sławięcicach.

POZ Koźle prowadzony przez Klinikę Nova do tej pory funkcjonował w budynku kozielskiej przychodni przy ul. Franklina Delano Roosevelta 4 (budynek obok szpitala ), który jest własnością Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. W listopadzie 2019 roku Rada Powiatu wyraziła zgodę na dalszą dzierżawę dla Kliniki Nova pomieszczeń w kozielskiej przychodni, SP ZOZ do dzisiaj odmawia zawarcia umowy dzierżawy, nie podając konkretnej przyczyny. Od najbliższego poniedziałku (17 lutego) POZ przeniesie się jednak do nowej przychodni w Koźlu przy ul. Łukasiewicza 23, tuż obok salonu Renault.

– Nie możemy dłużej funkcjonować bez umowy dzierżawy, której brak może zagrażać realizacji kontraktu i dostępności świadczeń medycznych dla naszych pacjentów. Zdecydowaliśmy zatem o przeniesieniu POZ z pomieszczeń kozielskiego SP ZOZ do przestronnych, nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych oraz spełniających wszelkie standardy pomieszczeń przy ul. Łukasiewicza – mówi dr Rafał Olejnik. – Jestem przekonany, że nowa lokalizacja będzie dla naszych pacjentów nie tylko wygodniejsza, ale także bardziej komfortowa. Poza dwoma przyjmującymi lekarzami i pielęgniarkami, będzie prowadzony także punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych.

Klinika Nova serdecznie zaprasza obecnych i nowych pacjentów do POZ przy ulicy Łukasiewicza.

Poradnia Lekarza Rodzinnego Koźle ul. Łukasiewicza 23 47-200 Kędzierzyn – Koźle Tel. 77 482 90 34

Materiał partnera

34 KOMENTARZE

 1. Umowy dzierżawy nie ma, a Pan Doktor doskonale wie dlaczego. KK24 informowało o tym wcześniej w informacji bezpłatnej.

 2. Panie Olejnik nie nawijaj, że nie wiesz dlaczego umowa nie jest podpisana. Wiesz doskonale dlaczego, ponieważ starosta na sesji rady powiatu wyklarowała ci w sposób bardzo jasny jak to być powinno zgodnie z prawem załatwione. Dlatego jest wyszykowane nowe lokum dla prywatnej przychodni „Nova” Za złamaie przepisów prawa powinieneś mieć wygaszony mandat radnego. Od szpitala powiatowego trzymaj się z daleka.

  • Dodatkowo po prawomocnym wyroku skazującym przez ładne dobre parę lat nie mógłby pełnić żadnej funkcji prezesa i zasiadać w jakimkolwiek zarządzie. Twierdzi, że nie ma pojęcia dlaczego nie jest podpisana umowa „W listopadzie 2019 roku Rada Powiatu wyraziła zgodę na dalszą dzierżawę dla Kliniki Nova pomieszczeń w kozielskiej przychodni, SP ZOZ do dzisiaj odmawia zawarcia umowy dzierżawy, nie podając konkretnej przyczyny.” Wręcz sugeruje o pokrzywdzeniu „Nie możemy dłużej funkcjonować bez umowy dzierżawy, której brak może zagrażać realizacji kontraktu i dostępności świadczeń medycznych dla naszych pacjentów.”

 3. a możesz napisać o przyczynach, nie każdy bierze udział w sesjach Rady Powiatu xD, ewentualnie na której sesji to było, można to będzie sprawdzić na stronie sesje–online

 4. Czy wie o tym, wojewoda? Czemu nic nie robi? Widać, że starosta miała rację inaczej Olejnik nie rezygnowałby z tamtego lokalu. Przyznał się tym do tego, że poprzedni wynajem był bezprawny. W tej sytuacji powinien sam zrezygnować, albo wojewoda, jeśli wie powinien ten jego mandat wygasić. Dlaczego tak o niego walczy? Po co lekarze w radzie? Powinni leczyć, a nie politykować. Może rzeczywiście ma chrapkę na cały szpital.

  • Wynajem był nie „bezprawny” a „bezumowny” a to ogromna różnica, ta druga forma jest dopuszczalna w świetle prawa, poczytaj KC

   • Oj cyklopie jakis ty naiwny i nie zdaje ci się, że fiolka odstawiła od siebie. Jesteś już niepotrzebny, niewygodny i będziesz z swoimi pomysłami przeszkazał jej w radosnej, a mocno widocznej na fejsie działalności . Nosiłeś banerki i wieszałeś plakaciki, ale to było dawno. Teraz po wyborach sa już inne czasy. Baj, baj.

 5. Panie Olejnik jest pan lekarzem i zdrowie pacjenta powinno być najważniesze. Po co panu ten mandat radnego o który tyle robisz hałasu i awantury. Przekroczyłeś jak mówia prawnicy prawo to złóż go i niech ktoś inny polityką się zajmuje, a jako człowiek mający na sercu zdrowie pacjentów zajmij się leczeniem. Będzie z tego większa korzyść, przecież zrozum jako radny tracisz tak cenny czas, który może być poświecony osobom potrzebujacym leczenia i opieki. Chłopie przestań zajmować się tym czego nie czujesz, niepotrafisz i za bardzo nie masz do powiedzenia w tej radzie.

  • Nauczyciele do szkół, lekarze do szpitali, przedsiębiorcy do przedsiębiorstw, urzednicy do urzędów, emeryci do…wnuków …….to kto zostanie???

 6. :)) Nie ma żadnego lokalnego polityka chętnego zbić kapitał polityczny. Gdzie pan Robert Węgrzyn nie dawno wołający o aferze portu Kędzierzyńsko-Kozielskim, obecny senator Beniamin Godyla, poseł Paweł Kukiz, a może poseł Violetta Porowska. Do wyborów daleko :)) Może kandydatka PO na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby chętna zainteresować się sprawą, ponoć ma być tutaj aż dwa razy. Lokalne struktury PO również nie są zainteresowane wyjaśnieniem sprawy. :))) Dlaczego ??? :))))

  • A może radny ma tą zaletę, że z wszystkimi ugrupowaniami politycznymi żyje w zgodzie i ma super kontakty stąd zadziwiający brak zainteresowania poruszanym w komentarzach tematem.
   Tylko pogratulować radnemu uniwersalności. Ciekawe, dlaczego wojewoda nabrał wody w usta i uparcie milczy. Dziwne jest to milczenie, ponieważ sprawa jest prosta – naruszono przepisy prawa.
   Co w tej materii ma do powiedzenie Koalicja Obywatelska, czy też bedzie milczeć?
   Milczenie jest bardzo wymowne i daje dużo do myslenia naszej lokalnej społeczności

   • Olejniak nie startował z list KO i dlatego dostał bokserskie KO. Doktryna Nojmana – kto nie z nami … kopa. Ludzie mówią, że zabiegał o poparcie we wszystkich ugrupowaniach i we wszystkich poumieszczał swoich ludzi. Ależ obrotny. Ciekawe tylko, w jakim celu szuka wszędzie poparcia? Może ma chrapkę na jakąś dużą prywatyzację? Może chodzi, jak mówią o szpital?

   • Skoro naruszono przepisy prawa, to radni głosujący na sesji rady za NIE wygaszeniem mandatu radnego Rafała Olejnika można by uznać za akceptujący taki stan rzeczy tzn. nie widzą żadnego problemu w łamaniu prawa przez jednego z nich. :))) To również jest bardzo wymowne i przewidziane w przepisach prawa.

Skomentuj