Kozielska pediatria od dziś tylko dla dzieci z COVID-19! Taką decyzję wydał wojewoda opolski

3
Z uwagi na rosnącą ilość dzieci chorych na COVID-19 decyzją Wojewody Opolskiego od dziś oddział Pediatrii i Neonatologii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu pracuje tylko dla małych pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 – poinformowało starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
Szpital został zobligowany do oddelegowania do tego celu 15 łóżek. Z tego powodu jedno dziecko przebywające dotąd na oddziale zostało wypisane do domu. Decyzja została wydana do odwołania.

3 KOMENTARZE

  1. A gdzie udać się ze wszystkimi mieszkańcami nie będącymi chorymi na covid a wymagającymi leczenia szpitalnego ? Czemu nie zbuduje szpitala kontenerowego by odblokować część gmachu szpitalnego ? Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla powinni się zebrać i pojechać przed Urząd p.Wojewody i mu…..
    Bandyta bo inaczej nie można tego nazwać pozbawił społeczność tego miasta drugiego co do wielkości możliwości leczenia szpitalnego. Dziś w jednym z artykułów KK24 podano że nie było wolnej karetki.
    Włodarze czyli Starostwo odpowiedzialne i UM nabrali wody w usta i siedzą biorąc pieniądze i nic w tej kwestii nie robią. Skandal !

  2. Żal mi tych biednych maluszków. Dla takiego maleństwa największą pociechą jest matczyna obecność i pieszczota. Najgorsze co chorego malca może spotkać, to brak kontaktu z mamą! I dam głowę za to, że jeżeli wirusa ma dziecko, to ma i jego matka. Jakim bezdusznym człowiekiem trzeba być, żeby taki koszmar zafundować obojgu! Naprawdę nie można zrobić takiego izolatorium dla matki z dzieckiem?!

Skomentuj