Kozielska neurologia zawieszona do końca listopada. Szpital wciąż szuka lekarzy do pracy

11

Władze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu wystąpiły do urzędu wojewódzkiego z wnioskiem o przedłużenie okresu zawieszenia oddziału neurologii o kolejne dwa tygodnie. 

Problemy na oddziale neurologii z pododdziałem udarowym mają związek z odejściem z pracy czterech lekarzy. Rezygnacja tak dużej liczby specjalistów (na oddziale pracowało łącznie sześciu lekarzy – red.) postawiła władze szpitala w niezwykle trudnej sytuacji. Mimo starań nie udało się w krótkim czasie wypełnić braków kadrowych, w związku z czym od 1 listopada oddział neurologiczny został zawieszony na okres dwóch tygodni.

Również ostatnie dni nie przyniosły przełomu w sprawie, w związku z czym dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu był zmuszony wystąpić do urzędu wojewódzkiego z wnioskiem o przedłużenie zawieszenia na kolejne dwa tygodnie. Kozielska neurologia pozostanie zawieszona co najmniej do końca miesiąca. W tym czasie władze szpitala będą kontynuowały rozmowy z potencjalnymi kandydatami do pracy na oddziale.

Tak w zeszłym tygodniu w Studiu KK24.pl Jarosław Kończyło mówił o przyczynach zawieszenia oddziału:

11 KOMENTARZE

  1. Znając opowiadania pielęgniarek z Opola to wychodzi na to że lekarzom się w dupach poprzewracało oczywiście finansowo . Kto wtajemniczony ten wie o czy pisze

  2. Borze aby tylko nie zabrakło pieniedzy na radyjko z Torunia i innych pasibrzuchów w czarnych sukienkach , na newrowogiczne stany czyli nerwy napić sie ziółek i po problemie ,bo po co na podwyżki na lekarzy oni pewnie nie z Pis albo nie kochają wodza 1000 lecia Jarusia

  3. Ludzie ! Nfz to ju pomalu przeszlosc ,za paare lat bedziemy z kieszeni wyklac kase ,by sie leczyc ,oczywiscie beda sie leczyc ktorych bedzie stac ,a ktorych nie to wadomo

  4. A elektorat Pis dalej twierdzi, że słuzba zdrowia wstała z kolan i jest najlepsza na świecie :D Szkoda tylko, że poza wyborcami Pis ten problem dotknie też pozostałych normalnych pacjentów.

  5. To niedopuszczalne, aby w powiecie zabrakło takiego oddziału szpitalnego!!! To sabotaż!!! Pani poseł Porowska, kiedy zajmie się pani pomocą dla tego ważnego szpitala? Czy wogóle pani się tym zajmie? Czy skończy się tylko na, przedwyborczym wspieraniu lokalnego, ale prywatnego biznesu w branży medycznej? Co w podziękowaniu dostanie, nieznany i mało aktywny w przestrzeni obywatelskiej (nie mylić z prywatną) pan Cyklop? Pewnie niedługo się dowiemy. Czy to znowu tylko słowa, słowa, słowa…?

Skomentuj