Kozielscy strażacy otrzymali autodrabinę z Opola. Trwa szkolenie operatorów

2

Do kędzierzyńsko-kozielskich strażaków dotarła autodrabina z Opola. Zastąpi ona tymczasowo wycofany wóz.

Przypominamy, że w poniedziałek w Inowrocławiu podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny. W wyniku zdarzenia, Komendant Główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej. Tego typu samochód trafił w lutym 2021 roku do kędzierzyńsko-kozielskich strażaków.

Zgodnie z rozkazem Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu szeregi kozielskich strażaków, tymczasowo zasilać będzie drabina mechaniczna SCD 37 Iveco Magirus. Z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu samochód został skierowany do Kędzierzyna-Koźla. Od rana trwa szkolenie stanowiskowe operatorów przekazanego sprzętu.

– W związku z wycofaniem drabiny marki Rosenbauer, którą wprowadziliśmy do podziału bojowego dwa lata temu, w środę otrzymaliśmy pojazd o zbliżonych parametrach z Opola. Samochód jest mniejszy oraz posiada inny system sterowania i rozkładania podpór, przez co trwają szkolenia kierowców i operatorów. Posiadana przez nas drabina na podwoziu MAN została wycofana z użytkowania i czeka na szczegółową ekspertyzę – informuje kpt. inż. Piotr Krok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj