Kosztowny remont drogi do Zalesia Śląskiego. Prace mogą ruszyć pod koniec lipca

6

Już za cztery tygodnie rozpocząć się ma długo wyczekiwany remont drogi z Kędzierzyna-Koźla do Zalesia Śląskiego. Według szacunków inwestycja miała pochłonąć 7 milionów złotych, jednak po przetargu okazało się, że konieczne będzie wyłożenie aż 12 milionów. Starostwo sięgnie głębiej do kieszeni i podzieli inwestycję na dwa etapy.

Przebudowa drogi powiatowej z Kędzierzyna-Koźla do Zalesia Śląskiego jest zadaniem realizowanym przy wsparciu środków Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego. Powiat planował, że zadanie pochłonie kwotę około 7 milionów złotych. Już po otwarciu ofert złożonych w przetargu okazało się, że trzeba będzie zdecydowanie głębiej sięgnąć do kieszeni – najtańsza propozycja opiewa na blisko 12,2 miliona złotych.

Starostwo nie zamierza jednak wycofać się z długo wyczekiwanej inwestycji, o czym na wczorajszej sesji rady powiatu poinformowała starosta Małgorzata Tudaj. Zadanie zostanie podzielone na dwa etapy. W tym roku powiat wyłoży na nie 7 milionów złotych, pozostała część wydatków zostanie pokryta w przyszłym roku.

– Zakładamy, że w ciągu dwóch tygodni uda nam się podpisać umowę z wykonawcą, a same prace mogą ruszyć pod koniec lipca – opowiada Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie droga na długości 6 kilometrów oraz dwa mosty i przepust. Rowerzystów ucieszy nowa ścieżka, która powstanie na całej długości zaplanowanych robót – od ronda grunwaldzkiego aż do Zalesia Śląskiego.

6 KOMENTARZE

    • Niestety nie masz racji.Dróg powiatowych jest wiecej i jeszcze w gorszym stanie.Tutaj miasto remontuje dojazd do autostrady co daje do myslenia.Nie dokończa budowy obwodnicy,zmarnowali szansę darmozjady.

    • ArtK Droga do Cisowej ma z kilkaset lat :), pierwsze zapiski o niej mam z 1905r, a że Cisowa ma ponad 700 lat to pewnie i ścieżka już tam była dużo wcześniej.

  1. Czyli remont drogi od ronda Grunwaldzkiego do granicy miasta (za Cisową) został podzielony na 2 etapy? A oprócz tego w przyszłym roku czeka nas również remont pozostałej części drogi (od granicy Kędzierzyna – Koźla do ronda w Zalesiu Śl). realizowany przez Strzelce Op? Cieszy także, że powstanie ścieżka rowerowa, ale chyba konieczna będzie dodatkowa kładka nad Kanałem Gliwickim? (istniejący most jest zbyt wąski by pomieścić zarówno jezdnię dla samochodów i drogę rowerową).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj