Koronawirus w zespole ZAKSY! Mecz Ligi Mistrzów z Lokomotiwem Nowosibirsk przełożony

9

Klub ZAKSA S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych testów antygenowych na obecność wirusa SARS-CoV-2 znaczna część drużyny otrzymała wynik pozytywny. Osoby z pozytywnymi wynikami testów pozostają w izolacji i oczekują na wynik testu RT-PCR.

Po spotkaniu PlusLigi w Warszawie ze względu na to, że kilku zawodników zgłosiło złe samopoczucie prewencyjnie wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego regularnie od 23 stycznia byli poddawani testom (wykonywano testy antygenowe) na obecność wirusa SARS-CoV-2. W wyniku przeprowadzanych testów pozytywne wyniki uzyskała znaczna część członków Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W związku ze zbliżającym się meczem Ligi Mistrzów, mimo braku objawów charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2, zawodnicy pozostający w trybie treningowym 25 stycznia prewencyjnie zostali skierowani na testy RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W wyniku zaistniałej sytuacji, w porozumieniu z Lokomotiwem Nowosibirsk oraz Europejską Federacją Siatkówki ustalono, że zaplanowane na 26 stycznia spotkanie 4. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrane 12 lutego. Jedynym z rozwiązań, pozwalającym uniknąć walkowera ze strony Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, było porozumienie, ustalające, że mecz odbędzie się w Rosji. Drużyna Lokomotiwu Nowosibirsk wraca do Rosji, Europejskiej Federacji Siatkówki dziękujemy za zrozumienie sytuacji, a naszym rywalom za postawę fair-play.

Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, Europejską Federacją Siatkówki oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz ewentualnych zmianach w terminarzu rozgrywek PlusLigi czy Pucharu Polski będziemy informować na bieżąco.

Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV

9 KOMENTARZE

  1. No przecież covida w Kędzierzynie nie ma, imprezy , biegi , jarmarki hulaj duszo diabla nie ma, a teraz naraz urzędy zdalnie, a po co ,teraz się boicie , było pomyśleć wcześniej

  2. I tak wygląda samodyscyplina i kontrola szczepień. Byłem pewien że sportowcy dla swego bezpieczeństwa i zdrowia sami poddają się szczepieniom, ale widocznie się myliłem co widać po siatkarzach, piłkarzach ręcznych i skoczkach którzy za karę powinni nie jechać na igrzyska.

    • Ojojoj najlepiej ich na stosie spalić za to co? Albo ukrzyżować;) zmuszacie ludzi do eksperymentu medycznego, sami to podpisujecie po szczepieniu ale po co coś czytać, ekonomista niedzielski i bankier morawiecki(doradca tuska w 2011) jak wam coś powiedza to tak ma być i koniec, bo inaczej wam wstrzyma dodruk pieniądza:D who juz głosi ze pandemia wygasa tak samo ten wasz fauci… a wy dalej swoje. Zresztą w zaksie każdy zaszczepiony tak jak i skoczkowie i reszta. I nadal nie dało ci to nic a nic do myślenia?!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj