Koronawirus w kędzierzyńskim starostwie. Pracownicy objęci kwarantanną. Także starosta Małgorzata Tudaj

30

Potwierdzony przypadek zachorowania spowodowanego koronawirusem dotyczy jednego z pracowników kędzierzyńskiego starostwa powiatowego. Budynek został zamknięty dla mieszkańców. Część urzędników została poddana kwarantannie. Wśród nich jest także starosta Małgorzata Tudaj.

Jak dziś informowaliśmy, na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego potwierdzono przypadek zachorowania spowodowanego koronawirusem. Teraz wiemy już, że chodzi o jedną z urzędniczek zatrudnionych w kędzierzyńskim starostwie. Co ważne, nie miała ona bezpośredniego kontaktu z osobami odwiedzającymi urząd.

Budynek na placu Wolności jest całkowicie niedostępny dla mieszkańców. Kilku urzędników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną kobietą, zostało poddanych kwarantannie. Dotyczy to także samej starosty Małgorzaty Tudaj.

Urzędniczka przebywa w szpitalu, ale jej stan jest dobry. Jak się dowiadujemy, dobrze czuje się także starosta, w chwili obecnej nic nie wskazuje na to, że została zarażona.

Bieżącą pracą urzędu kieruje wicestarosta Józef Gisman.

30 KOMENTARZE

 1. Dobry pretekst żeby nie pojawić się na Sesji Rady Miasta, żeby uniknąć odpowiedzi na pytania związane z naszym szpitalem. Życzymy Pani Staroście zdrowia.

  • Przecież jełopie jest możliwość video konferencji, telekonferencji, więc jeśli będzie zainteresowana, to zabierze głos bez obecności fizycznej.

    • Bo Wiśniewski tego komentarza nie przeczytał. Dlatego fiasko. Udostępniłeś mu to wcześniej? Więc to też twoja wina.

   • @Grażynka,@Janusz i@Tolek może się przedstawicie zamiast krycia pod pseudo imionami!Gdy cały świat walczy z koronawirusem wy zachowujecie się jak Przedszkolaki w piaskownicy.Porozglądajcie się dookoła swojej główki, może sąsiad SENIOR potrzebuje waszej POMOCY, może BEZDOMNEMU trzeba dać kawałek CHLEBA naszego powszedniego!I zastanówcie się nas sobą i swoim kpiarskim myśleniem.
    Życzę kochanego zdrowia, dla was i waszych najbliższych!

 2. Widzą co się dzieje na świecie to i tak wyjeżdżają na wakacje zagranice zero odpowiedzialnośći dla społeczeństwa brak słów

  • Kędzierzynianin – Patrz na swoją głupotę dodam ,że mądrzejszy jestem od ciebie. I poczytaj sobie wcześniejsze artykuły na temat ścieków ze szpitala , a później pogadamy. Mieszkasz sobie gdzieś w Kędzierzynie i cwaniaka rżniesz.

 3. Dobry pretekst żeby nie pojawić się na jutrzejszej Sesji Rady Miasta, żeby uniknąć odpowiedzi na pytania mieszkańców związane z naszym szpitalem. Życzymy zdrowia Pani Staroście.

 4. Podobnie jak „Pani Prezydęt” wyleciałem z madkom moich bombelków na to co nas stać czyli na Matle. Odpoczniemy od korony wirusa w powieczu śrudziemnomorskim.. na zdrowie

 5. Powinni poddać kwarantannie całe Starostwo i Urząd Miasta. Najlepsze jest to że Państwo wszystkim mówi co trzeba robić a w UM nie ma nic do dezynfekcji.

 6. PO, KO i tzw. „opozycja” pokazują swoją „odpowiedzialność,” i „profesjonalizm,” w pełni słowa. Do hejtu, pokazówek itp. to pierwsi. :)) Wcześniej cieszyli się w „kampanii wyborczej,” o nadchodzącym „korona wirus.” Po wszystkim wykazywać się będą „jacy jesteśmy wspaniali i sympatyczni.” :))

 7. I po co te wypociny?decyzji o szpitalu już i tak nikt nie zmieni co widać na przykładzie Puław i Łomży gdzie rządzi ko-psl ,szpitale wybrał kot na Nowogródzkiej prawą łapą goniąc mysz na strategicznej mapie Europy w gabinecie szeryfa

 8. Boniek- skąd masz takie informacje ze ta pani niemiała kontaktu z osobami w urzedzie czyli co była w izolacje w piwnicy starastwa? I dlaczego informacja kim jest zarażony dopiero wypłynęło 10 godzin później?

 9. To skarbnik powiatu i nie róbcie z tego tajemnicy bo to osoba publiczna, każdy ma prawo to wiedzieć. Osoby, które miały kontakt z tą Panią lub powinny zgłosić się do sanepidu.

Skomentuj