Koronawirus w rodzinie ucznia „dziewiątki”. Szkoła uspokaja: u nas jest bezpiecznie, nie ma powodu do obaw!

4

Niestety minął niespełna tydzień, a już pojawił się pierwszy przypadek wirusa COVID-19 w rodzinie jednego z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Dyrektor szkoły zapewnia, że w placówce jest bezpiecznie i nie trzeba obawiać się uczestnictwa w lekcjach.

W rodzinie ucznia jednej z klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziecko nie przyszło do szkoły już w piątek. Dyrektor szkoły uspokaja, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do obaw.

Dziecko czuje się dobrze, będzie badane pod kątem koronawirusa. Jego klasa i nauczyciele w niej uczący są objęci nadzorem epidemiologicznym. Na szczęście wszyscy zachowują się spokojnie, nie ma żadnej paniki, dzieci przyszły normalnie do szkoły. U nas jest naprawdę bezpiecznie, szkoła jest każdej nocy dezynfekowana, dodatkowo w ciągu dnia dezynfekcja jest prowadzona na bieżąco. Poza tym pamiętajmy, że nie mamy tak naprawdę żadnego dowodu, że w szkole cokolwiek się wydarzyło, co bezpośrednio zagrażałoby naszym dzieciom lub naszym pracownikom – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Dyrektor szkoły zapewnił, że wszystkich rodziców uczniów oraz nauczycieli będzie informował na bieżąco o sytuacji. Jednocześnie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju.

4 KOMENTARZE

    • Straszą to plafony w swojej antypolskiej pseudostacji tvnPO24. Tam każdego dnia jest wszędzie chaos i sensację robią z każdej głupoty. I tak od 5 lat. Te osobniki już do władzy nie wrócą mimo takiego „dobrobytu” na zielonej wyspie. Rudy ludziom kazał pasa zaciskać a sami się dobrze bawili.

Skomentuj