Koronawirus w PSP nr 1. Jeśli wszystko będzie dobrze, uczniowie w poniedziałek wracają do szkoły

12

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu przeszła na nauczanie hybrydowe. Wszystko dlatego, że u dwóch nauczycieli w szkole stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Część uczniów jest na kwarantannie, jednak już w poniedziałek mogą wrócić do szkoły.

Od razu po pojawieniu się informacji o chorych szkoła podjęła odpowiednie kroki związane z z procedurami oraz wytycznymi Ministerstwa Oświaty oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Szkoła realizuje tryb hybrydowy, czyli cześć klas jest w szkole, a część na nauczaniu zdalnym. Kwarantanną zostali objęci uczniowie klas IV-VIII, bo właśnie w tych klasach uczyli zarażeni nauczyciele. Rodziny uczniów również są na kwarantannie.

Jak w rozmowie z portalem KK24.pl informuje Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sprawy oświaty, uczniowie i ich rodziny są pod nadzorem sanepidu. Jeśli wszystko będzie dobrze już w najbliższy poniedziałek uczniowie wracają do murów szkoły.

12 KOMENTARZE

  1. Bycie na kwarantannie, to nie to samo co bycie pod nazdorem sanepidu. W pierwszym przypadku nie wychodzi się z domu, a w drugim można iść wszędzie. Więc ta informacja taka jakaś nieinformacja.

  2. Sa na kwarantannie obowiazkowej do piatku wlacznie z zakazem wychodzenia z domu i obowiazkiem zainstalowania aplikacji kwarantanna domowa w celu weryfikacji na podatawie gps oraz wykonywanych zdjec czlonkow rodziny w miejscu meldunku.

      • Jest, dlatego iż ostatni kontakt z zarażonymi nauczycielami uczniowie mieli 29 września. Stąd kwarantanna formalnie ropoczęła bieg 30 września i trwa do 10 października.
        Nie mam pojęcia kto i gdzie zawalił tak późno rozpoczynając kwarantannę, ale jednak 10-dniowy termin jej trwania został zachowany. Najprawdopodobniej zbyt późno zdiagnozowano u nauczycieli Covid-19.

  3. Pokazcie choc 1 chorego!!!! Gdzie sa rodzice tych dzieci? Dlaczego nie tupniecie nogą i nie powiecie, ze nie pozwolimy sie oklamywac? Ktos ma katar i powiecie ze to koronawirus. Jestescie bandą zaklamanych poststalinowców!

Skomentuj