Koronawirus nie oszczędził szpitala przy Judyma. Oddział geriatrii objęty kwarantanną

6

Po przekształceniu całego szpitala w Koźlu w placówkę zakaźną sprofilowaną pod koronawirusa normalnie działały tylko oddziały znajdujące się w kędzierzyńskim budynku przy ulicy Judyma. Niestety, tylko do czasu.

W budynku przy ulicy Judyma funkcjonują oddziały pulmonologiczny, dermatologiczny i geriatryczny. Po przekształceniu szpitala w Koźlu przeniesiono tu także punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Wczoraj okazało się, że funkcjonowanie punktu został mocno utrudnione. Lekarz i dwóch ratowników medycznych zostało objętych kwarantanną po wizycie pacjenta, który zataił, że miał kontakt z osobą zarażoną. U całej trójki potwierdzono zarażenie.

Dzisiaj pojawiła się informacja o objęciu kwarantanną oddziału geriatrii – zarówno pacjentów, jak i części personelu (nie dotyczy lekarzy) – na który trafił pacjent z koronawirusem lub nosicielem był któryś z jego bliskich. Na oddziale pozostało 6 osób, każda przebywa w osobnej sali. Dwie osoby hospitalizowane zostały przewiezione do szpitala w Koźlu. U jednej z nich potwierdzono koronawirusa, co don drugiej jest takie podejrzenie.

6 KOMENTARZE

  1. Głupota ludzka nie ma granic. Szkoda że takie barany chodzą po tym świecie. Skoro chciał zataić że miał kontakt z zarażonym to powinien w domu siedzieć i sam się leczyć..

  2. Czyli Kędzierzyn-Koźle zostaje bez szpitala, super :) tu nie korona a 5g, prosze sprawdzić czemu akurat wuhan i czemu to nie poszło dalej w Chiny, czemu hiszpania i południe włoch. A czemu w innych miastach we włoszech nie ma? Plus manipulowanie zdjeciami z trumnami z roku 2013 kiedy potopili sie uchodzcy. Prawda nas wyzwoli rodacy!

  3. Dlaczego KK24.pl nie jest bezstronne
    Pisałem o tym w niedzielę i nie ma mojego zadnego komentarza.
    Mam swoje zdanie o Was i już go nie zmienie.
    To że jest tylko jedna karetka na nasz obszar też pewnie jest tajemnicą.

Skomentuj