Koreański koncern Foosung kupił działkę na Polu Południowym. Podpisano akt notarialny

6

Dziś w urzędzie miasta przedstawiciele gminy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Foosung podpisali akt notarialny sprzedaży działki na Polu Południowym.

Na blisko 20 hektarach powstanie nowoczesny zakład wykorzystujący zaawansowane technologie związane z elektromobilnością. W Kędzierzynie-Koźlu produkowane będą komponenty do baterii montowanych w samochodach elektrycznych. Fabryka ruszy do 1 czerwca 2022 roku. Pracę znajdzie tam 150 osób.

Foosung zamierza zainwestować co najmniej 370 milionów złotych. W najbliższych tygodniach firma zaprezentuje szczegółowo swoje inwestycje w lokalnej prasie.

Więcej na temat inwestycji:Koreański koncern inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. Powstanie fabryka za 400 mln zł!

6 KOMENTARZE

  1. 150 osób znajdzie pracę. Słownie sto pięćdziesiąt osób! Co za sukces! Gratuluję pani Nowosielskiej! Po pięciu latach jako prezydent(nie burmistrzowa) metropolii kentakowskiej. Wybitne osiągnięcie gospodarcze. Nawet na rejstracjachj jest OK! I tak pozostanie…

    • Jaka szkoda, że nie zatrudnią 151 osób. Wówcza też byś się załapał. A tak, nadal będziesz puszki po piwie zbierał.

  2. Nie dla psa kielbasa ,teraz w modzie ryz- bocznicy do portu w kozlu nie mozna kupic ani wydzierzawic, a dla koreanczykow wybuduja bez mrugniecia oka prawda pani prezydent??

Skomentuj