Kontrolerzy zakończyli jazdę rumuńskiego kierowcy. W ciężarówce nielegalny emulator SCR

2

Nielegalne urządzenie do oszukiwania systemu układu SCR, wykryli 23.04 br., w Reńskiej Wsi inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu u rumuńskiego przewoźnika.

Inspektorzy do oględzin instalacji elektrycznej wykorzystali komputer diagnostyczny, za pomocą którego wykryli podłączenie niedozwolonego urządzenia – emulatora SCR (AdBlue). Zatrzymany do kontroli samochód ciężarowy marki Iveco, powinien spełniać normę Euro 5. W wyniku ujawnienia nieprawidłowości zatrzymany został dowód rejestracyjny a pojazd został wycofany z ruchu drogowego do chwili naprawy układu SCR. Dodatkowo kierowca został ukarany mandatem karnym.

Działania kontrolne prowadzone były w ramach skoordynowanego tygodnia kontrolnego prowadzonego przez państwa należące do organizacji Euro Contrôle Route, we współpracy z członkami organizacji TISPOL. Celem tych działań jest zapewnienie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole przewozu towarów i osób w zakresie manipulacji w systemy SCR.

2 KOMENTARZE

  1. Możecie podjechać na parking przy Orlenie na oś. Piastów, tam skontrolować wszystkie stojące pojazdy ciężarowe. Może się okazać że ten „rumun” to wcale nie wyjątek na polskich drogach a śmierdząca oszustwem reguła.

Skomentuj