Kontenery są dostosowane do przenocowania pacjentów czekających na wynik testu

12

Przed szpitalem zakaźnym w Koźlu wojsko zakończyło montaż kontenerów mieszkalnych. Pełnią one rolę izolatoriów dla pacjentów, wobec których nie ma pewności, że są zarażeni koronawirusem. W oczekiwaniu na wynik testu niektórzy będą musieli spędzić w nich noc.

 – Kontenery będą miejscem noclegu dla osób oczekujących na wynik. To na wpadek gdyby na izbie przyjęć zabrakło miejsca – przekazało starostwo powiatowe.

Kontenery są podgrzewane i klimatyzowane, obsługa szpitala będzie kontaktowała się z pacjentem drogą telefoniczną. W sumie stanęło pięć takich kontenerów, w każdym będzie mogła znaleźć się jedna osoba. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu razem ze szpitalem zajmuje się obecnie zabezpieczeniem sanitariatów. Kontenerowe izby przyjęć stawiali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie z żołnierzami 10. Brygady Logistycznej.

12 KOMENTARZE

    • Yhmmm :D Spokojnie te kontenery postawiłoby normalne Wojsko a nie duzi chłopcy, którzy w weekendy się w nie bawią. Może teraz WOT w takim razie uderzy do pracy w DPS-ach? Czy ograniczą się do tańszego tankowania na Orlenie?

  1. Przecież pacjenci nie oczekują na wyniki wymazów w kierunku COVID-19 na izbie przyjęć tylko na oddziałach szpitalnych. To dlaczego na IP miałoby zabraknąć miejsca?

    • A tak im się powiedziało. Musi starostwo wszystko wiedzieć. Dla nich to wszystko jedno, izba przyjęć, czy sala weselna, izba pamięci…Jak minister mówi: wszyscy i tak będą wiedzieć o co chodzi.

  2. NIEZŁE KLATKI!! Zastanawiam się, co by się działo, gdyby padło zasilanie takiej klatki, w tym słoneczku, jak w dniu dzisiejszym?! Mam niedobre przeczucia, w razie dostania się w takich okolicznościach, w łapy „SYSTEMU”… Szkoda gadać!
    Dziś, w XXI wieku, można tak potraktować Obywatela w „państwie prawa” (czyli w „państwie prawnym”)?!!! Zamknąć Go, z jakiegokolwiek powodu w czymś takim, bez naruszenia jego praw?!
    Jak się dzisiejsza „pandemia” ma np. do pandemii grypy, która zabiła 50 – 100 milionów ludzi ( t.j. ok. 1/3(!) światowej populacji ludzi – tzw. grypa „hiszpanka”) w 1918 roku???? Naprawdę tak można??

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj