Konsultacje w sprawie obwodnicy północnej. Przyjdź i przekonaj się, jak będzie wyglądała nowa droga

13

Zanim ciężki sprzęt ruszy w teren, kształt nowej drogi wyłania się na desce kreślarskiej. Jak będzie wyglądać obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla, mieszkańcy mogą się przekonać na własne oczy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zachęca do konsultacji.

Przedstawiciele GDDKiA razem z Urzędem Miasta Kędzierzyn-Koźle organizują otwarte spotkania informacyjne, na których zostanie zaprezentowany przebieg obwodnicy oraz zaplanowane rozwiązania techniczne. Szczególnie są zaproszeni mieszkańcy osiedli przez które przebiegnie nowa droga. Konsultacje odbędą się w dwóch terminach:

 • 26 marca o godz. 17:30 w świetlicy Rady Osiedla Lenartowice przy ul. Nowowiejskiej 8.
 • 27 marca o godz. 17:00 w Domu Sportowca przy stadionie KS Cisowa przy ul. Jana Brzechwy 78.

Mapy z projektowanym przebiegiem obwodnicy wraz zaproszeniem na spotkania można znaleźć na STRONIE URZĘDU MIASTA.

13 KOMENTARZE

  • Na mapce widać wiadukty nad drogami lokalnymi… Trudno powiedzieć na podstawie takiego planu, czy zrobią te zjazdy. Teraz cały ciężki transport puścili tamtędy, to chyba nie wykołują mieszkańców tych osiedli?! Pewnie po to te konsultacje, żeby… Co???? A no zobaczymy!

  • Nie będzie na 100%. Pierwsza możliwość (jak miasto wybuduje łącznik) będzie w Blachowni, później dopiero na drodze Sławęcice – Zalesie Śl.

  • Zapomniany prze miasto łącznik (jeszcze nie został ogłoszony przetarg) ma przecinać drogę powiatową (przed lasem Miejsce Kłodnickie) – Sławęcice więc może być takie kombinowane połączanie obwodnicy z osiedlem Miejsce Kłodnickie

 1. Kilka dni temu pisałem do szeregowych z miejskiej PiSowni, a tu od razu widać efekty mojej na łamach KK24 ogłoszonej interpelacji. Ten ciąg zdarzeń upewnia mnie że Hoojster i spółka ma rację popierając jedyną słuszna nam drogę.
  Mapka już jest, teraz zapraszamy Jaśnie Panującego na ziemię ukrytej opcji by złotą łopatką wykopał kilogram ziemi, tej ziemi. A gdyby później kolanko zabolało to ortopedia kozielska czeka.

  • Weź się za jakąś uczciwą robotę albo przynajmniej przestań błaznować i silić się na oryginalność.
   To że z kimś Ci nie jest po drodze nie znaczy, że musisz obrażać. Trudno dociec o co Ci tak naprawdę chodzi więc podaj konkrety albo kontrpropozycje. Można odnieść wrażenie, że Cervantes wymyślił Cię już na początku XVII wieku.

   • Kogo obraziłem nasz drogi giermku Panso?
    Dzięki jestem oryginalny, wiem, nie wcielam się w hiszpańskich bohaterów.

 2. Mam pytanie – dlaczego po obu stornach Cisowej planowane są dwa duże parkingi dla samochodów cieżarowych, autobusów itd ? To już naprawde nie ma miejsca między Sławięcicami a Ujazdem (na terenach niezamieszkałych) aby tam zrobić te parkingi? Teraz w Cisowej ma rozpocząć się budowa 120 domków w pobliżu tej obwodnicy i po drugiej stronie będzie duży parking. czy ktoś to przemyślał?

 3. Po to są konsultacje społeczne. Elvira: masz konkretne uwagi czy propozycje to je zgłoś. Ale nie w formie anonimowego komentarza, tylko drogą oficjalną.
  Anonimowo każdy komentuje i doradza bo tak najłatwiej.
  Konsultacje służą temu, aby takie uwagi zbierać. Ale nie z internetowych komentarzy…

 4. Ciekawe, projekt już jest gotowy a oni chcą teraz konsultować? Cisowa nie będzie mieć zjazdu i to było wiadome już na etapie ogłaszania przetargu. A na poglądowej mapce ukryto MOPy w Cisowej…

Skomentuj