Konkurs na najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy. Rywalizowali uczniowie i zawodowcy

0

Wojewódzki Konkurs Stołów Bożonarodzeniowych, który odbył się w hotelu Solidaris w Kędzierzynie-Koźlu, wyłonił najpiękniejsze nakrycia świąteczne. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół nr 1, a patronat nad nim sprawowało kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

Konkurs skierowany był przede wszystkim do uczniów klas, gdzie kształcić się przyszłych kelnerów czy kucharzy. Ale wzięli w nim udział również zawodowcy na co dzień zajmujący się branżą.

– Tu liczyło się w zasadzie wszystko, każdy detal, od dobranej kolorystyki, po funkcjonalność oraz dopasowanie odpowiednich naczyń – powiedziała Danuta  Treffon, jedna z nauczycielek ZS nr 1.

Amatorom przyglądali się zawodowcy z hotelu Solidaris, którzy pochwalili dobre przygotowanie młodzieży. – Gdzieś tam może były małe błędy, ale generalnie poziom niezły i rzeczywiście rosną nam powoli nasi następcy, którzy radzą sobie coraz lepiej – mówili menedżerowie hotelu Solidaris.

W jury konkursu znalazła się m.in. starosta Małgorzata Tudaj. – Stół to bodaj najważniejszy mebel w naszych domach, to przy nim jemy, rozmawiamy, integrujemy się, a czasem pracujemy. Kiedy jest odpowiednio nakryty dania smakują wykwintniej – mówiła starosta.

– To dopiero pierwsza edycja konkursu, ale jestem przekonana, że w kolejnych latach uczestników, którzy zechcą zmierzyć się tu będzie więcej – dodała.

Wśród szkół I miejsce zajęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich, na drugim znalazł się Zespół Szkół Zawodowych w Opolu, na trzecim Zespół Szkół nr 1 z Koźla. Wśród restauracji I miejsce zdobył hotel Solidaris, drugie „Nasz Dworek” w Dziergowicach.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj