Konkurs Kozły Biznesu 2016 rozstrzygnięty. Znamy laureatów w pięciu kategoriach

0

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu Kozły Biznesu organizowanego przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Wśród jego laureatów znalazły się podmioty z kilku branż, które w ubiegłym roku mogły pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w swoich dziedzinach.

Pierwsza edycja konkursu „Kozły Biznesu” przyciągnęła kilkanaście podmiotów działających na terenie miasta i powiatu. Kandydatów do tytułu mogły zgłaszać firmy i organizacje, jak również zwykli mieszkańcy.

W skład kapituły konkursowej weszli: prezydent miasta Sabina Nowosielska, prezes firmy Famet S.A. Janusz Przybyła, prezes Damen Shipyards Koźle Jacek Małek, prezes firmy Solidaris Piotr Groeger i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Wiesław Skwarko. Kapituła zadecydowała o wyborze zwycięzców w pięciu kategoriach:

Osobowość Roku:

Ferdinando de Giorgi

Za zbudowanie zespołu, opracowanie i wdrożenie strategii, zdobycie i utrzymanie pozycji lidera tabeli rozgrywek siatkarskich sezonu 2015/16 oraz w efekcie zdobycie Mistrzostwa Polski 2016 w siatkówce mężczyzn i uplasowanie zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Za sukces, który stał się narzędziem promocji silnych marek biznesowych sponsorów ZAKSY i Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Firma Roku:

SPOT Light Sp. z o.o.

Za efektywną działalność na rynkach międzynarodowych, zbudowanie silnej polskiej marki, za działalność na rzecz społeczeństwa i rozwoju Powiatu i Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz udział w dialogu gospodarczym regionu.

Działalność Społeczna Roku:

Ewa Hałambiec

Za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych promującą aktywność sportową, walkę z własnymi słabościami, wsparcie rodzin w rozwijaniu sprawności i umiejętności dzieci. Za ponadprzeciętną energię, aktywność, całodobowy czas pracy i serce oraz wiarę w realizowane działania i misję społeczną.

Inwestycja Roku:

Politechnika Opolska

Za otwarcie nowego wydziału Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu, nadanie Gminie statusu miasta akademickiego, umożliwienie młodzieży edukacji na poziomie wyższym we własnym miejscu zamieszkania. Za współpracę z biznesem i wpisanie uczelni w wizytówkę Kędzierzyna-Koźla.

Debiut Roku:

Gabriela Trybel

Pasmanteria „W starych nutach babuni”

Za odwagę i efektywne przekwalifikowanie zawodowe będące odpowiedzią na zapotrzebowanie dzielnicy na proponowaną ofertę handlową. Za efekt w postaci wzbogacenia portfela usług o artykuły „hand made”, integrację społeczną pasjonatów rękodzieła, a tym samym wpisanie się w obecny trend tworzenia stref z punktami oferującymi unikatowe wyroby rzemiosła artystycznego zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających gminę Kędzierzyn-Koźle.

Laureaci pierwszej edycji konkursu odbiorą pamiątkowe statuetki podczas trzeciej edycji Balu Biznesu w Kędzierzynie-Koźlu, która odbędzie się w piątek, 3 lutego o godzinie 19 w Hotelu Solidaris.

Skomentuj