Koniec z darmowym parkowaniem w płatnych strefach. Będzie ponowne włączenie biletomatów

13

Na sesji rady miasta w kwietniu przyjęto uchwałę zatwierdzającą zarządzenie prezydent Sabiny Nowosielskiej, które zawieszało pobór opłat parkingowych na terenie Kędzierzyna-Koźla w związku z epidemią koronawirusa. Od nowego roku jednak parkowanie znów będzie płatne.

Na zawieszenie opłat parkingowych podczas pierwszej fali pandemii zdecydowało się wiele miast w Polsce. Miało to zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z samochodów zamiast transportu publicznego, a także wyeliminować konieczność ręcznej obsługi parkometrów.

W rezultacie przez kilka ostatnich miesięcy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w płatnych strefach parkowali swoje auta za darmo. Powoli jednak trzeba przypominać sobie o dawnych nawykach, gdyż wkrótce opłaty znów będą wymagane.

Na sesji rady miasta 26 listopada radni 13 głosami za przyjęli uchwałę uchylającą dotychczasowe zarządzenie. Opłaty będą ponownie obowiązywać od 1 stycznia.

13 KOMENTARZE

  1. Należało zrobić to wczesniej, ale lepiej późno niż wcale, zapytam jak odzyskać pieniądze parkometry roczny abonament, czy np. nastąpi przesunięcie czas niewykorzystany?

  2. Jak nie każą nosić namordników w autobusie i w ogóle wszędzie czyli po covidościemie to zapłacę. A tak to nie ma takiej opcji! Na jakiej podstawie tą ulgę dla kierowców teraz się znosi? Pani Prezydent wie coś czego my nie wiemy? Jak trzeba podejdę do parkomatu z czarnym sprajem. Może być?

  3. CityPay to badziew, trzeba dzwonić i doładować z góry, Koziołkowo pojawiło się w Mobilet – polecam, w Opolu i Wrocławiu sprawdza się super, nawet jak zakończysz parkowanie to zwrócą resztę.

Skomentuj