Koniec z bezpłatnym postojem na Placu Raciborskim. Teraz za parkowanie trzeba zapłacić

4

Taką decyzję podjęli jeszcze w marcu radni miejscy. Włączenie do strefy miejskiego parkowania ma na celu m.in. ukrócenie procederu wystawiania w tym miejscu pojazdów do sprzedaży.

Na parkingu jest kilkadziesiąt miejsc postojowych, z których korzystają codziennie zarówno pracownicy pobliskich instytucji, uczniowie szkół, jak i odwiedzający kozielski szpital. W godzinach szczytu parking pęka w szwach, a mieszkańcy w przeszłości wskazywali, że na parkingu wystawiana są samochody na sprzedaż, co skutecznie uszczuplało liczbę dostępnych miejsc postojowych.

W marcu rada miasta podjęła decyzję o włączeniu Placu Raciborskiego do strefy miejskiego parkowania. Kilkanaście dni temu na miejscu ustawiono parkomat, w ostatnich dniach na miejscu stanęło stosowne oznakowanie. Kierowcy, którzy pozostawiają swoje samochody na parkingu są zobowiązani do uiszczenia opłaty.

4 KOMENTARZE

  1. Jakim to trzeba być januszem byznesu, by próbować sprzedać auto z kartką za szybą, omg. Ilu potencjalnych klientów może „znaleźć” takie ogłoszenie? No tak żal wydać kilka denarów na ogłoszenie w popularnych portalach ogłoszeniowych. Auta mniej warte niż ogłoszenie.
    BARDZO dobra decyzja, będę miał miejsce na służbowy samochód jak już będę prezesem ZAKSY.

  2. Równie dobrym rozwiązaniem jest obciążyć wystawiającego samochód do sprzedaży opłatą jak na targowiskach, za korzystanie z miejsca do prowadzenia handlu. Przecież wystawił towar do sprzedaży.

Skomentuj