Koniec spekulacji! Jest przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla

1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie blisko 15-kilometrowej drogi, która połączy Kędzierzyn-Koźle z Autostradą A4.

Rozpisanie procedury przetargowej kończy wieloletnie dyskusje i spekulacje na temat powstania obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Droga ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, wyprowadzając tranzyt z centrum, a jednocześnie dać miastu impuls rozwojowy – obecnie jest ono słabo skomunikowane z autostradą A4, co jest jednym z powodów, dla których tereny inwestycyjne w Kędzierzynie-Koźlu są omijane przez firmy szerokim łukiem.

Droga o długości 14,6 kilometrów rozpocznie się na wysokości ostrego zakrętu na obwodnicy przy osiedlu Piastów (w miejscu tym powstanie rondo) i poprowadzi aż do Ujazdu. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi blisko 300 milionów złotych. W ramach prac powstaną nowe mosty nad Kłodnicą i Kanałem Gliwickim oraz kilka wiaduktów.

Termin składania ofert upływa 19 lutego. Firma, która zwycięży w postępowaniu będzie miała maksymalnie 38 miesięcy na wykonanie projektu inwestycji oraz jej realizację (w przypadku prac budowlanych do terminu nie wlicza się miesięcy zimowych, od 15 grudnia do 15 marca). Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla ma powstać do 2022 roku.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj