Koniec sezonu kąpielowego na Makadamie w Dębowej i Jeziorze Srebrnym w Januszkowicach

14

Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o zakończeniu sezonu na dwóch kąpieliskach w okolicach Kędzierzyna-Koźla.

Chodzi o miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, czyli takie, w których na wniosek właściciela bądź zarządcy danego terenu istnieje możliwość wykorzystywania określonego fragmentu wód powierzchniowych do celów rekreacyjnych przez okres nie dłuższy niż 30 dni. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim takie kąpielisko działało na terenie ośrodka Makadam w Dębowej. W sąsiednim powiecie krapkowickim okazjonalnie do kąpieli wykorzystywana była plaża nad Jeziorem Srebrnym. Na obu kąpieliskach sezon został zakończony.

Do dyspozycji mieszkańców powiatu pozostają dwa strzeżone kąpieliska w Dębowej: Centralne i Stodoła.

Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Opolu (KM 3_2020 r)

 

 

14 KOMENTARZE

  1. To samo powinno być ze stokami narciarskimi. Otwarcie 15 grudnia a zamknięcie 15 stycznia i ogłoszenie końca sezonu. Brawo dla twórców przepisów.

  2. To znaczy że te kąpieliska są niestrzeżone i nadal się można tam kąpać na własną odpowiedzialność, czy może grozi to mandatem dla właściciela lub plażowicza?

  3. Jak widać na dołączonym zdjęciu chyba już Sars Cov2 to nie istnieje… Brak jakichkolwiek oznak ostrożności ze strony wypoczywających. Tylko później pretensje niech mają do siebie jak będą chorzy i do tego kogoś zarażą….

Skomentuj