Koniec remontu ulicy Królowej Jadwigi. Powstały nowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa. ZDJĘCIA

10

Zakończył się remont ostatniej zniszczonej drogi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Ulica Królowej Jadwigi przeszła kompleksową przebudowę, powstało tam niemal 80 nowych miejsc parkingowych – najwięcej w mieście spośród inwestycji realizowanych przez powiat.

Celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu. Powstała nie tylko nowa, wzmocniona nawierzchnia, ale także prawie kilometr nowego chodnika wraz ze ścieżką rowerową. Przebudowano też dwie zatoki autobusowe. Udało się również wygospodarować sporo miejsca na teren zielony. W części droga ma już nowe, ledowe oświetlenie. Wykonano zjazdy na drogi boczne, jezdnie manewrowe i oczywiście oznakowanie.

W sumie remont kosztował ponad 2 mln zł, z tego połowę powiat zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych, druga połowa to wkład własny starostwa powiatowego. Dzięki tej inwestycji wszystkie najbardziej uczęszczane drogi na wspomnianym osiedlu mają obecnie nową jezdnię. Ulica Królowej Jadwigi łączy się bezpośrednio z ulicą Krzywoustego i dalej z al. Lisa, również wyremontowanymi przez samorząd powiatowy, jednocześnie będącymi głównymi drogami dojazdowymi do licznych firm.

Wcześniej droga składała się z dwóch pasów jezdni oddzielonych pasem zieleni. Po przebudowie jeden pas jest jezdnią dla ruchu samochodowego w obydwu kierunkach, a druga jezdnia została przebudowana na miejsca parkingowe. Ulica Królowej Jadwigi jakiś czas temu powstała jako część planowanej obwodnicy miejskiej, ale trakt ten nie został dokończony. Od dawana więc nie spełniał swojej roli.

10 KOMENTARZE

  1. Królowej Jadwigi a nie Jadwigi to raz. Ul. Królowej Jadwigi nie łączy się z Al. Lisa to dwa. Jeśli się coś pisze to się weryfikuje.

  2. Fatalnie. Autor artykułu to jakaś porażka. Ta ulicą nie ma połączenia z al. Jana Pawła II. Pytam Starostę i Wojewodę dlaczego odwaliło się taką gazetkę? Wstyd. Dlaczego ścieżką rowerowa kończy się w trawie? Przejście dla pieszych kończy się w błocie. Setki pieszych nie ma dostępu do stacji paliw oraz Lidla, i innych sklepów a także Blachowni. Wstyd za 2 mln zł.

    • Zbyszku Borowski. Tyle razy pisałem, nie ważne jak zrobione. Ważne że kasa wydana. Ważne że z pompą wiadomość o wydanych milionach podano na zależnej stronie kk24.pl powinieneś się już do tego przyzwyczaić, zanim wadzę zmienimy.

Skomentuj