Koniec przebudowy fragmentu ulicy Mostowej. Dzisiaj droga została oficjalnie otwarta

12

Blisko 1,4 miliona złotych pochłonął remont osiemsetmetrowego odcinka ulicy Mostowej. Inwestycja ma poprawić komfort kierowców na ruchliwej trasie oraz podnieść bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, jak i zmotoryzowanych.

Zakres inwestycji obejmował wyremontowanie jezdni na długości około 800 metrów od skrzyżowania przy wiaduktach kolejowych do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego i Dąbrową Leśną, projekt zakładał utworzenie ścieżek rowerowych po obu stronach drogi, wymianę oświetlenia i oznakowania.

– Mamy przyjemność otwierać odcinek drogi, który udało nam się wyremontować, dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to długo wyczekiwana inwestycja dla tej części miasta. Wyremontowany odcinek ma podnieść bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Ostatnim etapem inwestycji na tej trasie jest remont pod wiaduktami – mówi starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko.

– Kędzierzyn-Koźle potrzebuje dróg na najwyższym poziomie. Jest to miasto rozległe, dlatego każda tego typu droga, zwiększa swobodę przemieszczania, bezpieczeństwo i wygodę dla mieszkańców – relacjonował wojewoda Sławomir Kłosowski.

12 KOMENTARZE

  1. Uroczystości sobie robią. To jest ich robota i obowiązek zeby drogi byly utrzymane w należytym stanie. Niech lepiej odwiedzą te odcinki gdzie jest pełno dziur a po przejeździe po nich wypadają plomby z zębów. Żałosne urzędasy.

  2. Bez Violki nie liczy się. Na razie nie będę jeździł tak na łapu-capu otwartą drogą. Proszę zrobić uroczystość na poziomie.

  3. Wszyscy marudzimy i narzekamy że to że tamto, ale ktoś tych buców wybiera.I potem na obietnicach się kończy i tylko podwyżki sobie wzajemnie dają. To nie jest już nawet wkurzające -to jest żenujące, słabe i obrzydliwe.Wesołych Świąt urzędasy.

  4. To ci na zdjęciach robili ten remont? Ale kwas. Inni tyrają, a oni otwierają. Kiedy otwarcie nowych Toy Toyów przy kolejnych remontach.

  5. 800 m otwierają z taką pompą jakby co najmniej autostradę zbudowali…to tylko marne 800 m a nie będę pisać ile czasu to robili

    • Gdyby to było 7000m to już można się spodziewać Jarosława, pod warunkiem, że będzie nazwana imieniem Lecha…

  6. Czy rządzący w tym grajdole nie zauważyli ze na nie wyremontowanym odcinku są wielkie dziury? Czy nie można się było dogadać z wykonawczą i aby zrobili z nimi porządek? To samo na Kłodnickiej, pięknie wyremontowana ulicą i chodnik a 50 m. dalej frezarce i walcowi zajęła by ze 4 godz. zrobienie brakującego odcinka 20 m drogi aby można w końcu normalnie jeździć. Żal mi wykonawców i tych co zlecili remont że mają klapki na oczach i nie umieją wykorzystać sprzętu który jest na miejscu a w związku z tym są dużo mniejsze koszty wykonania tych 20/30 m. Katastrofa z takim myśleniem.

Skomentuj