Koniec prac konserwatorskich w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Placówka ponownie dostępna dla mieszkańców

2

Muzeum Ziemi Kozielskiej ponownie w pełni otwarte dla odwiedzających. Po siedmiu miesiącach skomplikowanych i wysokospecjalistycznych prac konserwatorskich, jedna z najcenniejszych części placówki została udostępniona. Relikt wieży zabytkowego kompleksu zamkowego został zabezpieczony dla przyszłych pokoleń. 

Prace przy odrestaurowaniu XIII w. zabytku trwały od listopada ubiegłego roku. Obejmowały one przede wszystkim dezynfekcje, oczyszczenie i odsolenie reliktu wieży. Średniowieczne mury zostały również wzmocnione, a istniejące szczeliny i spękania wypełnione. Nowe zdobycze technologii pomogą utrzymać obiekt w jak najlepszym stanie przez długi czas. O odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu zadba specjalistyczny nawilżacz, a regulacją temperatury i nasłonecznienia zajmie się w pełni zautomatyzowana roleta.

2 KOMENTARZE

  1. Nawet kilkusetletnie ruiny zaczęły się pozsypywać za rządów UM Nowosielskiej
    tylko ile to kosztowało nas podatników w tych trudnych czasach dla samorządów gdzie rządzi PO

  2. Wszyscy wiemy jak starym miastem jest koźle, dlatego nie rozumiem jak można wyrzucić tyle pieniędzy w błoto bo jak inaczej nazwać ekspozycję paru metrów rozsypującego się fundamentu gdy w mieście na wszystko brakuje pieniędzy a władza realizuje swoje fanaberie. Nie będę tu wyliczl wszystkich potrzeb bo brakło by strony.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj