Koniec koszmaru kierowców. Po rocznych pracach drogowcy przywrócili ruch na ulicy Szpaków

3

Od czwartku 24 marca możliwy jest przejazd ulicą Szpaków nad budowaną w ciągu drogi krajowej nr 40 obwodnicą Kędzierzyna-Koźla, w związku z zakończeniem prac związanych z budową wiaduktu. Droga została zamknięta blisko rok temu, co zmusiło mieszkańców do jazdy długimi objazdami.

Przejazd ul. Szpaków umożliwia przywrócenie ruchu pomiędzy osiedlem Miejsce Kłodnickie a osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu.

– Prace dla budowy tego obiektu rozpoczęto w kwietniu ubiegłego roku. Po przeprowadzonych pozytywnie tzw. próbach obciążeniowych i otrzymaniu Pozwolenia na Użytkowanie wydanego przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, jest możliwe oddanie tego obiektu do ruchu. Cały obiekt ma długość 65 m i szerokość 12 m – informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach budowanej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla trwają jeszcze roboty przy kolejnych 17 obiektach inżynierskich, gdzie prowadzone są prace, m.in. w zakresie betonowania przyczółków oraz płyt ustroju nośnego. Termin zakończenia całej inwestycji przypada w IV kwartale br.

3 KOMENTARZE

  1. Hura, hura!!! Mam nadzieję że w tym czasie miasto niemożliwości wyremontowało zamkniętą drogę. Aż się dzisiaj przejadę aby sprawdzić jak wygląda myślenie władz.

  2. I nadal nie mogę zrozumieć dlaczego od razu nie zrobiono ścieżki rowerowej łączącej Cisową z Miejscem Kłodnickim?

  3. WINB wydał zezwolenie na użytkowanie wiaduktu a wy szaraczki teraz przez wszystkie lata będziecie drałować pod górę i tracić paliwo (teraz jest tanie to możemy sobie pozwolić) albo pieszo bo rowerem podjechać się nie da bo skosy najazdu zbyt strome co nie przeszkadza TIROM śmigać po drodze do 18 ton ale tego urzędnicy ani inne służby już z za swoich biurek nie widzą.

Skomentuj