Koniec gehenny kierowców! Drogowcy otwierają remontowany odcinek Gliwickiej

5

Drogowcy kończą przebudowę kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 408. Wkrótce trasa ma być w całości przejezdna.

Prace związane z przebudową drogi na odcinku od Bierawy do Korzonka ruszyły przed wakacjami. Kierowcy musieli korzystać z objazdu przez Starą Kuźnię, w drugiej fazie remontu możliwy był przejazd przez Bierawę i Grabówkę.

Newralgiczna trasa łącząca województwo śląskie z opolskim od lat znajduje się w fatalnym stanie. Jej przebudowa została podzielona na kilka etapów. Pierwszy został zakończony jesienią 2017 roku. Po ubiegłorocznych perturbacjach ze znalezieniem wykonawcy dla remontu odcinka z Bierawy do Korzonka, prace udało się rozpocząć dopiero w połowie 2019 roku.

Wczoraj zamknięty został przejazd kolejowy w Azotach, drogowcy wylewali nawierzchnię drogi. Termin zakończenia inwestycji upływa dziś. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu, w najbliższych dniach kierowcy będą mogli bez przeszkód korzystać z wyremontowanej drogi. Będą prowadzone jeszcze prace na poboczach drogi.

Koszt inwestycji wyniósł niespełna 14 milionów złotych. W ramach zadania przebudowane zostały dwa przepusty i pięć skrzyżowań, po zakończeniu prac na poboczach powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości około dwóch kilometrów.

 

5 KOMENTARZE

  1. Ona cały czas była przejezdna tylko trochę nielegalnie. I dodam,że chyba nigdy tak ostrożnie i kulturalnie nie jechałem jak „zamkniętą” 408

  2. To super wiadomość ale ja mam jeszcze jedno pytanie: kiedy wyremontuje się dotychczasowy objazd czyli drogę z Kotlarni do Sławięcic? Już przed objazdem było pełno dziur a przez parę miesięcy był tu wzmożony ruch pojazdów. Chodzi mi przede wszystkim o ciężkie samochody, które w wielkich ilościach musiały nią przejeżdżać. No i kiedy? Mam wrażenie ze się nie doczekamy bo przecież to teraz taka mało uczęszczana droga…

Skomentuj