Koncert muzyki żydowskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Duo NIHZ wystąpi na skwerze Bartoszewskiego

10
Duo Nihz.

Stowarzyszenie Blechhammer-1944 zaprasza na plenerowy Koncert Muzyki Żydowskiej, na którym wystąpi para muzyków Bobby Rootveld i Sanna van Elst, tworząca duet Duo NIHZ . To już ich trzeci koncert w naszym mieście, ale pierwszy na wolnym powietrzu. Koncert organizowany jest dzięki współpracy Rady Osiedla „Zachód” w Kędzierzynie-Koźlu.

Skwer Władysława Bartoszewskiego znajduje się na skraju kozielskiego parku przy zbiegu ulic Kadetów, Leopolda Staffa i Zygmunta Krasińskiego. Imieniem więźnia Auschwitz, powstańca warszawskiego, a w wolnej Polsce dwukrotnego ministra spraw zagranicznych nazwano go w 2009 roku.

10 KOMENTARZE

 1. W tym czasie to nie na miejscu.Ja wiem że to kultura ale żydzi nienawidzą nas od II wojny światowej.
  PIS, pierwsza polska partia w dziejach postawiła się izraelowi.
  Brawo.

  • i sprzedała nas Putinowi,brawo dla zdrajców i dla zdrajcy Adama,a gdybys ciemniaku z PiS nie wiedział to jeden z waszych protoplastó gomułka też się postawił i w 1968r wypędfził żydó z Polski,oszczędził tylko tych co mieli powiązania z komuną i UB dlatego został twój prezes kalkstein.

 2. Jak to jest – oni na nas plują , a ci se przyjeżdżają jak gdyby nic i szerzą swą kulturę. A już jak ktoś coś o nich … Nic nie można powiedzieć bo to nie jest poprawne polityczne. Albo że antysemita ! Obłuda i fałsz. Bo przecież ilu naszych rodaków przez nich zginęło w trakcie II wojny światowej. A ni przeprosin , a ni dziękuje tylko jadem plują.

  • Owszem spotkałem na Górze Św. Anny razem z innymi mniejszościami i to całkiem kulturalni, religijni ludzie, ale tam byli przedstawiciele elit Romskich, a takich na Targowej raczej z trudem szukać. Słowa szukać należy w Czechach unikać…

 3. Mnie z muzyki żydowskiej, brzmieniowo oryginalnej i niewątpliwie pięknej, wyleczyła ustawa just act 447. Jest mi bardzo przykro z tego powodu.

Skomentuj