Komunikacja miejska w nowej rzeczywistości: zawieszone kursy szkolne i więcej autobusów w godzinach szczytu

5

Poranne dojazdy i popołudniowe powroty z pracy w Kędzierzynie-Koźlu obsłuży podwójna, a nawet potrójna liczba autobusów. W ten sposób zostanie wprowadzone rządowe obostrzenie dotyczące maksymalnej liczby pasażerów w pojeździe w czerwonej strefie, a wszyscy mieszkańcy bezpiecznie pokonają swoją trasę. Podróżni powinni jednak dokładnie spoglądać na rozkłady, bo zmniejszy się ilość kursów.

W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w placówkach ponadpodstawowych zawieszone zostaną kursy szkolne. Pozwoli to na przekierowanie dodatkowych autobusów w godzinach szczytu.

MZK Kędzierzyn-Koźle na bieżąco będzie monitorować sytuację i obłożenie poszczególnych przejazdów. Od soboty (17.10) w autobusach będzie mogło być zajętych maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc wszystkich.

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu jest systematycznie dezynfekowany atestowanymi środkami i ozonowany.

WAŻNE! W związku z objęciem od dnia 17.10.2020 r. powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego czerwoną strefą, wprowadzamy rozkłady jazdy zgodnie z poniższym wykazem:
1) linia nr 1 będzie kursowała zgodnie z sobotnio-niedzielnym rozkładem jazdy;
2) linia nr 2 będzie kursowała wg rozkładu jazdy dnia roboczego;
3) linia nr 3 będzie kursowała zgodnie z sobotnio-niedzielnym rozkładem jazdy;
4) linia nr 4 nie będzie kursowała;
5) linia nr 5 będzie kursowała zgodnie z sobotnio-niedzielnym rozkładem jazdy;
6) linia nr 6 nie będzie kursowała;
7) linia nr 7 będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy dnia roboczego z wyłączeniem kursów szkolnych;
8) linia nr 8 będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy dnia roboczego z wyłączeniem kursów szkolnych;
9) linia nr 9 będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy sobotnio-niedzielnym;
10) linia nr 12 będzie kursowała wg rozkładu jazdy dnia roboczego;
11) linia nr 13 będzie kursowała zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy;
12) linia nr 15 nie będzie kursowała.

5 KOMENTARZE

  1. Trochę brak logiki moim zdaniem. Wprowadza się rozkład jazdy z soboty czy niedzieli gdzie autobusów jest zdecydowanie mniej po to aby raz czy dwa na godzinę puścić dwa autobusy jeden po drugim.

  2. Czemu wyłączacie kursy szkolne? Przecież uczniowie szkół podstawowych nadal uczęszczają na lekcje, a nie wszystkie dzieci chodzą do szkoły w swoim obwodzie. Ponadto kursy obejmują linie, które i tak rzadko jeżdżą. Natomiast pracownicy nadal muszą przemieszczać się do pracy. Nie każdy ma naglepracę zdalną.

  3. Po to jeżdżą na rozkładzie z sb i nd, bo prawdopodobnie nie starczyło by pojazdów i kierowców żeby puścić 2 czy 3 autobusy na rozkładzie z dni powszednich. Tak z mojej logiki wychodzi.

  4. Nie rozumiem dlaczego zawieszono kurs linii 4 przecież dzieci uczące się w podstawówce dalej mają zajęcia normalnie w szkole tak samo będą mieć problem osoby pracujące które dojeżdżają do pracy na godz.6 dla mnie to jest chore MZK tylko utrudnia zamiast ułatwić dojazd ja osobiście teraz będę mieć ogromny problem żeby się dostać do pracy na czas .Pracę zaczynam na godz.6 i nie mam możliwości wydostania się z Żabieńca

  5. Totalny brak logiki!!! Spora grupa uczniów szkół podstawowych dojeżdża do szkół poza swoim obwodem, więc dojazd ze Sławięcic zgodnie z rozkładem sobotnio-niedzielnym graniczy z cudem. Czy wobec tego MZK zwróci koszt zakupionego biletu miesięcznego???

Skomentuj