Komputery, mikroskopy i zestawy doświadczalne. Nasze podstawówki dostały super wyposażenie

2

Lekcje biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki już nigdy nie będą takie jak dawniej. Uczniowie z kędzierzyńsko-kozielskich podstawówek do swojej dyspozycji mają nowoczesne pomoce dydaktyczne. Szkoły wzbogaciły się o komputery, mikroskopy, mapy czy zestawy doświadczalne.

Kompletnie wyposażone pracownie pozwalają na przeprowadzenie interesujących i kreatywnych zajęć. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę wykonując proste eksperymenty pod okiem nauczycieli. Dodatkowo w kilku szkołach wyposażono również sale do terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz integracji sensorycznej. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z fachowego wsparcia specjalistów.

Wyposażenie miejskich szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne kosztowało blisko 340 tysięcy złotych. Kędzierzyn-Koźle skutecznie sięgnął po dofinansowanie na ten cel. 95% tej kwoty, czyli ponad 332 tysiące złotych, to dotacja z Unii Europejskiej. Zakup zrealizowano w ramach projektu „Podniesienie jakości i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie-Koźlu”. Przewidywał on także dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli. Łącznie na cały projekt przeznaczono blisko 960 tysięcy złotych, z czego aż 911 tysięcy złotych to dofinansowanie.

To jednak nie koniec inwestycji w miejską oświatę. Gmina przygotowuje się do kolejnych zakupów. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg dedykowany przedszkolom.

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje, że te pomoce dydaktyczne, o których mowa, będą rzeczywiście wykorzystywane na lekcjach przez uczniów. Jak pamiętam czasy minionej „epoki” np. preparaty w pracowni biologi stały w szafkach za szybą, a sama lekcja była nudna. Nauka to tylko z podręcznika. Podobnie z innych przedmiotów. Każdy człowiek chyba lepiej przyswoi materiał jak się go odpowiednio wyłoży, a do tego pomoce dydaktyczne w postaci urządzeń, przedmiotów czy filmów pomogą w utrwaleniu informacji.

Skomentuj