Komisja rewizyjna po raz ostatni w tej kadencji rozliczyła prezydent z wykonania budżetu

3

Niespodzianka na posiedzeniu komisji rewizyjnej. Komisja postanowiła zarekomendować radzie miasta udzielenie absolutorium prezydent Sabinie Nowosielskiej.

Za miesiąc rada miasta, jak co roku, podejmie decyzję w sprawie udzielenia (lub nie) absolutorium prezydent miasta. W 2017 roku Komisja Rewizyjna, głosami radnych Ryszarda Masalskiego, Grzegorza Matei i Agnieszki Iłowskiej, uznała, że ocena wykonania budżetu za poprzedni rok wypadła negatywnie i absolutorium prezydent miasta udzielać nie należy. Zupełnie inne zdanie miała cała rada miasta, która absolutorium udzieliła.

W tym roku spodziewano się podobnego scenariusza. Na posiedzeniu komisji w dniu 24 maja radni Ryszard Masalski i Grzegorz Mateja wskazywali na wiele uchybień w wykonywaniu zadań gminy, m.in. dotyczących grubości asfaltu na alei Jana Pawła czy budowy kompleksu basenowego „Wodne oKKo”. Radny Michał Nowak z kolei wskazywał, że te kwestie nie mają wpływu na procedurę absolutoryjną, a pozytywna ocena Regionalnej Izby Obrachunkowej właściwie przesądza sprawę. Głosowanie odroczono do 28 maja, w międzyczasie przewodniczący komisji Ryszard Masalski przygotował projekty uchwał komisji w trzech wariantach: pozytywnym (rekomendującym udzielenie absolutorium), pozytywnym z uwagami oraz negatywnym.

Na poniedziałkowym posiedzeniu pojawiło się kilkoro członków Komisji Finansowo-Gospodarczej, która chwilę wcześniej zakończyła swoje obrady. Po tym, jak komisja pod nieobecność radnego Pawlika odrzuciła wariant pozytywny, głos zabrała radna Ewa Czubek i zaapelowała do Ryszarda Masalskiego, by nie forsował na siłę pomysłu, który nie ma żadnych szans na przyjęcie przez radę miasta, ale przede wszystkim przez RIO. W tym momencie radny Masalski stwierdził, że po przemyśleniach zmienił zdanie i poddał pod głosowanie wariant pozytywny z uwagami. Tym razem „za” oprócz Ryszarda Masalskiego zagłosowali Michał Nowak i Elżbieta Setnicka, „przeciw” byli Grzegorz Mateja i Agnieszka Iłowska.

– To dobry ruch ze strony przewodniczącego komisji – ocenił radny Michał Nowak. – Rok temu opinia komisji została przez RIO zmiażdżona, w tym roku unikniemy kompromitacji.

Sesja absolutoryjna odbędzie się 28 czerwca.

3 KOMENTARZE

  1. W powiecie pisy zrozumiały w końcu coś, a w mieście te same pisy wojują dalej. Rysiek tylko bredzi coś na fejsbuku a tu wykazał się odpowiedzialnością.

  2. Panie Ryszardzie brakuje panu j.. czy odwagi.Strach ma wielkie oczy, ale spokojnie to już koniec spółdzielni.Można mieć policję, prokuraturę, strażaków a nawet wszystkich świętych ale nie wszystko. Najtrudniej to być honorowym. Gdy masz wszystko a brakuje Tobie honoru jesteś naprawdę biedny.Życzę odwagi i żeby był PAN zawsze honorowy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj